Rozpoczęcie przebudowy palmiarni w parku Oliwskim

2017-07-11 10:30:22

We wtorek, 4 lipca 2017 r. została podpisana umowa na I etap rewitalizacji i przebudowy palmiarni w parku Oliwskim z wyłonioną w przetargu firmą Am-For Arkadiusz Fortuna z Włocławka. Pierwszy etap inwestycji będzie obejmował m.in. rozbiórkę istniejącej i budowę nowej rotundy, w której znajduje się m.in. 180-letnia, palma daktylowa, mierząca niemal 15 metrów wysokości.

 

Realizacja zadania rozpocznie się w lipcu, a pierwsze prace będą polegały na zabezpieczeniu istniejącej roślinności oraz rozbiórce starej rotundy. W tym samym czasie, w fabryce we Włocławku, rozpocznie się wykonywanie konstrukcji nowego obiektu. W sierpniu planowane jest wykonywanie fundamentów, tak aby we wrześniu móc rozpocząć montaż konstrukcji, a następnie, sukcesywnie, wykonywanie przeszklenia. W najbliższych dniach odbędzie się przekazanie placu budowy wykonawcy. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec listopada br. Koszt realizacji I etapu realizacji wynosi 7,7 mln zł.

 

Celem rewitalizacji i przebudowy budynku palmiarni, oprócz zabezpieczenia obiektu zabytkowego przed dalszą degradacją, jest poprawa stanu technicznego oraz dostosowanie do obecnych wymagań i przepisów, a także zachowanie i wyeksponowanie wartości kulturowych historycznego parku Oliwskiego.

 

 

URZĄD MIEJSKI W GDAŃSKU
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy

Alicja Bittner
Inspektor
Nowe Ogrody 8/12
80-803 Gdańsk
tel.: 58-323-63-84
fax: 58-302-38-29
e-mail: alicja.bittner@gdansk.gda.pl
www.gdansk.pl

.

KOMENTARZE

Hehe, na początku przeczytalem - "Rozpoczęcie przebudowy PALARNIw parku Oliwskim" - w końcu miasto ulży trochę palaczom, hehehe

Lolek, 2017-08-29 11:43:34


DODAJ KOMENTARZkod: unas