Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Wodnika i Jednorożca

2017-08-03 15:10:18

Szanowni Państwo, Drodzy Sąsiedzi!

 

Miło mi poinformować, że dzisiaj (03.08.2017r.) rozpoczęła się budowa pełnowymiarowego ronda na skrzyżowaniu ulic Wodnika i Jednorożca. W ramach prac przewidziana jest wyspa centralna, wprowadzenie ruchu okrężnego,  oznakowanie poziome i pionowe, azyle dla pieszych, odmalowanie istniejących przejść dla pieszych, które są zlokalizowane dookoła skrzyżowania.

 

Uciążliwości spowodowane robotami drogowymi na tak ruchliwym skrzyżowaniu niestety odbiją się na prawie wszystkich mieszkańcach naszej dzielnicy. Dodatkowo, wykonawca na zrealizowanie całego zadania otrzymał aż 60 dni. Prawdopodobnie uda się skończyć prace szybciej, ale w najgorszym przypadku może trwać to aż dwa miesiące…

 

Bardzo się cieszę, że wreszcie rusza budowa ronda na tym skrzyżowaniu. Ruch okrężny w naturalny sposób wymusi na kierowcach wolniejszą jazdę (zamiast progów zwalniających) i przede wszystkim umożliwi płynność przejazdu przez skrzyżowanie (tj. wyjazd z ul. Jednorożca z jednej i drugiej strony).

 

Przy okazji tego artykułu jestem winien przypomnieć Państwu, że ta inwestycja jest realizowana ze środków Budżetu Obywatelskiego 2017. Złożyłem projekt budowy ronda, a Państwo swoimi głosami go poparli, dlatego bardzo dziękuję.

 

Mam nadzieję, że prace szybko i bez żadnych komplikacji się zakończą. Powstanie infrastruktura w dzielnicy, która zwiększy bezpieczeństwo, ale też komfort w poruszaniu się zarówno samochodem jak i pieszo.

 

W razie jakichkolwiek pytań, spraw dzielnicowych – jestem do dyspozycji. Kłaniam się.

 

Pozdrawiam,

Państwa radny dzielnicy Gdańsk-Osowa

Jan Perucki

Kontakt:

Tel.: 600 546 736

@: jan.perucki@gmail.com

facebook.com/peruckijan

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas