WWF w gdańskim ZOO!

2017-08-18 16:14:24

Już jutro, w sobotę 19 sierpnia wolontariusze Światowego Funduszu na rzecz Przyrody (WWF*) będą propagować wiedzę na temat morskich ssaków- szczególnie morświna i fok zamieszkujących Morze Bałtyckie. Warto przyjść do ZOO tego dnia i zasięgnąć wiedzy jak chronić naszych zagrożonych, morskich „sąsiadów”.

To wydarzenie edukacyjne odbędzie się w godzinach 11.00- 15.30 na terenie Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego - na Placu Saren (tuż obok dużego wybiegu jeleni). W trakcie akcji grupa wolontariuszy Błękitnego Patrolu WWF wykorzystując tablice edukacyjne będzie opowiadać o ssakach morskich, szczególnie o morświnie i fokach zamieszkujących Bałtyk. - Każda możliwość spotkania i informowania jak pomagać, a nie szkodzić naturze jest dla nas cenna  – mówi Rafał Jankowski, koordynator Błękitnego Patrolu WWF. – Zapraszamy do spędzenia tych kilku godzin w ZOO by w pełni świadomie korzystać z tego co proponuje nam przyroda – dodaje Jankowski.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Ssaki morskie”, finansowanego ze środków programu Horizon2020. Celem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat ssaków morskich, ich siedlisk i zagrożeń głównie wśród młodzieży oraz jednoczesne zachęcanie ich do studiowania na kierunkach przyrodniczych.

-  W naszym ogrodzie od lat prowadzimy hodowlę fok szarych – mówi Michał Targowski, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. – To największy z trzech gatunków fok występujących na naszym wybrzeżu, gatunek określany przez Polską Czerwoną Księgę jako gatunek silnie zagrożony wyginięciem. Jeśli tylko możemy wesprzeć działania przyczyniające się do ochrony zwierząt, zawsze to uczynimy stąd jutrzejsze wydarzenie organizowane w gdańskim ZOO przez WWF – informuje dyrektor Targowski.

Udział w wydarzeniu jest możliwy po zakupieniu biletów do ZOO (nie ma żadnych dodatkowych opłat).

 

*WWF ( World Wide Fund for Nature) – powstała w 1961 r. międzynarodowa organizacja pozarządowa i ekologiczna, której misją jest powstrzymanie degradacji środowiska naturalnego Ziemi i stworzenie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z przyrodą.

Emilia Salach - Gdański Ogród Zoologiczny

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas