Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sukcesy juniorów Olimpii

2017-09-08 11:17:04

I MIEJSCE I PUCHAR w GRUPIE LIGI EUROPEJSKIEJ TURNIEJU POLONIA SUMMER CUP 2006

i podsumowanie roku 2017 rocznika 2007 Olimpii Osowa

 

 

 

KOLEJNY SUKCES - TURNIEJ POLONIA SUMMER CUP 2006 LIDZBARK WARMIŃSKI 2017

 

Zakończenie sezonu i poniekąd jednocześnie rozpoczęcie nowego  zrealizowaliśmy poprzez udział w Międzynarodowym Turnieju Polonia Cup 2006 w Lidzbarku Warmińskim. Turniej odbył się na gościnnych obiektach MKS Polonii Lidzbark w dniu 2 września. Pomimo, że turniej trwał 1 dzień każda z drużyn rozegrała co najmniej 8 meczy w układzie 8+1 zawodników, ze spalonymi i wyrzutami z autu. Turniej obsadzony był silnymi drużynami z rocznika 2006 z Pomorza, Warmii, Mazur i Mazowsza, takimi jak: AP Ostróda, Warmia Grajewo, Zwar Warszawa, Młode Orły Pułtusk, Pomerania Gdańsk, Stomil Olsztyn S.A., Gwiazda Bydgoszcz, U2 Bytów, Pisa Barczewo, MKS Polonia Lidzbark Warmiński, Ruch Wysokie Mazowieckie, Żuri Olsztyn i  Orlęta Reszel. Rosyjskie drużyny niestety w ostatniej chwili wycofały się z turnieju. W pierwszej części turnieju przeprowadzono w ramach 3 grup rozgrywki mające na celu wyłonienie drużyn do dwóch grup – Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej. Następnie w ramach tych lig drużyny walczyły o I miejsce i puchar Ligi Mistrzów oraz puchar Ligi Europejskiej.

 

Miło nam poinformować, że drużyna trenująca na co dzień w Olimpii pod okiem trenera Pana Jacka Grembockiego w ramach szkółki JG Sport, którą wzmocnili Adam Zakrzewski (2006) jako bramkarz oraz Radosław Leszczyński (2008) jako pomocnik w składzie: Adam Zakrzewski, Hubert Kopczyński, Jan Wypych, Wiktor Nalewaja, Wilhelm Nalewaja, Jan Szteler, Hubert Helowicz, Stanisław Ludwichowski, Mateusz Domagalski, Piotr Bułło, Radosław Leszczyński, Karol Prokopiuk, i Ksawery Bonk wygrała rozgrywki w swojej grupie i po zdobyciu I miejsca zdobyli Puchar Ligi Europejskiej Turnieju Polonia Summer Cup w roczniku 2006. Nim jednak do tego doszło niewiele brakowało, aby drużyna weszła do rozgrywek Ligi Mistrzów. Po remisie (0:0) z Orlętami Reszel, trafiliśmy na drużynę która ostatecznie wygrała Puchar Ligi Mistrzów – Zwar Warszawa. Bardzo długo utrzymywał się w tym meczu remis, pod koniec straciliśmy jednak trochę przypadkowo 2 bramki (nie odbierając zasług warszawskiej drużynie)  i mecz zakończył się wynikiem 0:2. Warto wspomnieć również o meczu z U2 Bytów, naszymi dobrymi znajomymi z innych turniejów, świetną i profesjonalnie grającą drużyną, która zajęła 9 miejsce w krajowych finałach Pucharu Deichmann’a. Jest to jedna z najlepszych drużyn w regionie w roczniku 2006 i zapewne nie tylko w naszym regionie. Z przyjemnością ogląda się ich grę. Wynik 1:3 to dla nas prawdziwy zaszczyt i sukces. Dość długo w meczu utrzymywał się remis 1:1, natomiast sam mecz to najlepsza nauka na jaką można sobie w piłce nożnej zasłużyć. I za nią dziękujemy naszym przyjaciołom z Bytowa.

 

Już w Lidze Europejskiej drużyna zagrała w bardzo mądry sposób, bardzo ułożoną piłkę i każda z formacji i zawodnicy z osobna zrealizowali założone cele. Wyniki to Olimpia Osowa – Pisa Barczewo (3:1), Olimpia Osowa-Orlęta Reszel (0:1), Pomerania Gdańsk – Olimpia Osowa (0:5) i Stomil Olsztyn-Olimpia Osowa (0:1). Po zakończeniu rozgrywek odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców i uczestników przy dźwiękach hymnu Ligi mistrzów i fajerwerkach. Nasi chłopcy z radością odbierali zdobyty Puchar za I miejsce w Lidze Europejskiej oraz pamiątkowe medale. Organizator wyróżnił również Wiktora Nalewaja jako najlepszego zawodnika drużyny.

 

Puchar Deichmanna 2017

Tym z Państwa którzy czytali relacje z udziału zespołu Olimpii Osowa w Pucharze Deichmann’a winni jesteśmy podsumowanie finałów tych mistrzostw. Jak pamiętamy chłopcy zakończyli jako drużyna Islandii fazę grupową na wysokim 5 miejscu (na 14 drużyn głównie z rocznika 2006) wyprzedzając w końcowej tabeli tak uznane i świetnie grające drużyny jak m.in.: 6. Urugwaj (EX-Siedlce Gdańsk 2006/2007), 7. Włochy (SP PIKI Gdańsk 2006/2007), 8. Anglia (AS Pomorze 2006 II), 9. Nowa Zelandia (Jaguar Gdańsk 2006), 10. Portugalia (MKS Czarni Pruszcz Gd. II 2006/2007), 11. Serbia (GAP Sparta Gdańsk 2006) i 12. Brazylia (Jaguar Gdańsk 2007). Wyprzedziły nas – zwycięzca fazy grupowej prezentująca wybitny futbol i niepokonana Polska (U2 Bytów), Walia (Jaguar 2006) - z którą udało nam się w fazie grupowej wygrać, Argentyna (Czarni Pruszcz Gdański I 2006) oraz Francja (GKS Morena 2006) - z którą również wygraliśmy w fazie grupowej.

 

W finałach, które odbyły się również na boiskach Jaguara Gdańsk w pierwszym meczu w 1/8 finału udało nam się pokonać Brazylię (Jaguar Gdańsk 2007) 4:1 (bramki: Mateusz Domagalski, Wiktor Nalewaja x 2 i Wilhelm Nalewaja), dzięki temu meczowi awansowaliśmy do 1/4 finału i z drużyną Francji (GKS Morena) walczyliśmy o możliwość gry w finale. Mecz rozpoczął się dla Olimpii bardzo dobrze, tuż po rozpoczęciu Jan Wypych po asyście Jana Sztelera zdobył gola na 1:0. Nie udało nam się jednak utrzymać tego wyniku i ostatecznie mecz zakończył się wygraną Francji 1:2. Niemniej dzięki wielkiemu zaangażowaniu drużyny i świetnie rozegranym zawodom – drużyna składająca się poza jednym zawodnikiem z chłopców z rocznika 2007 w zawodach w których brali udział głównie zawodnicy z rocznika 2006 zajęli w finale w końcowej tabeli – podobnie jak w fazie grupowej bardzo wysokie 5 miejsce.

 

Drużyna grała w składzie: Hubert Kopczyński, Jan Wypych, Jan Szteler, Wiktor Nalewaja, Wilhelm Nalewaja, Karol Helowicz, Stanisław Ludwichowski, Piotr Bułło, Karol Prokopiuk i Mateusz Domagalski.

 

Rozgrywki ligi E2 PZPN (Pomorski OZPN)

W tym samym czasie zakończyły się również rozgrywki ligi E2 PZPN, w której również brali udział zawodnicy z rocznika 2007. Ostatecznie drużyna Olimpii Osowa zajęła 4 miejsce za Jaguarem II Gdańsk, Arką II Gdynia SI i Arką I Gdynia SI a przed KS Chwaszczyno i Karlikowem Sopot. Trzecie miejsce było cały czas w zasięgu drużyny ale tym razem się nie udało. Wśród zdobywców największej ilości bramek w tych rozgrywkach można wymienić: Mateusza Domagalskiego (8), Wilhelma Nalewaja (6), Jana Wypycha (4) i  Karola Prokopiuka (3).

 

ŁĄCCY CUP BYTÓW 2017

Tuż po zakończeniu rozgrywek zespół Olimpii Osowa w składzie biorącym udział w Pucharze Deichmann’a, który wzmocnił  Ksawery Bonk (2007) udał się na Turniej Łąccy Cup Bytów 2017 dla rocznika 2006. Rozgrywki toczyły się na malowniczo położonych obiektach Bytovii Bytów w Bytowie i trwały 2 dni. Turniej został świetnie zorganizowany pod każdym względem. Wzięły w nim udział zaproszone przez organizatorów drużyny z rocznika 2006, w tym m.in. pierwsze 5 drużyn Pucharu Deichmann’a rozegranego w Gdańsku, w tym oczywiście nasza drużyna. Wśród tych drużyn znalazły się oprócz U2 Bytów I i U2 Bytów II:  Żuri Footbal Olsztyn, Arka Gdynia I i Arka Gdynia II, Drutex Bytovia Bytów, AP Szczecinek,  AS Pomorze, Unia Janikowo, GTS Pruszcz Gdański II i GTS Pruszcz Gdański I, Polonia Lidzbark Warmiński, Beniaminek Starogard Gdański, Piki Gdańsk, , GKS Morena,  Lider Rychnowy i Jedynka Pelplin.

 

Pierwszego dnia przeprowadzone zostały eliminacje, które miały wyłonić drużyny do 3 grup rozgrywkowych – Ligi Mistrzów, Ligi Europejskiej i Ekstraklasy. W pierwszym dniu, pomimo różnicy wieku naprawdę niewiele brakowało ale przegrywaliśmy zwykle albo jedną bramką albo remisowaliśmy. Natomiast każdy z tych meczów dał nam wiele informacji do dalszych działań i stanowił świetną szkołę gry ze wspaniałymi i mocnymi drużynami z różnych części północnej Polski. Ostatecznie w drugim dniu osiągnęliśmy następujące wyniki: Olimpia Osowa – Piki Gdańsk (1:2), Olimpia Osowa – Jedynka Pelplin (2:1), Olimpia Osowa – GTS Pruszcz Gdański II (1:1), Unia Janikowo – Olimpia Osowa (2:0), AP Szczecinek – Olimpia Osowa (0:0). Największą ilość bramek w turnieju dla Olimpii Osowa zdobyli Wiktor Nalewaja i Wilhelm Nalewaja ze 100 procentową skutecznością strzałów z wolnego w drugim dniu turnieju. Wilhelm zdobył również indywidualnie III miejsce w kategorii żonglerki piłkarskiej.

 

Z turnieju wyjeżdżaliśmy z bardzo dobrymi humorami, zagraliśmy w bardzo dużym, świetnie zorganizowanym i obsadzonym mocnymi drużynami z najdalszych miejsc naszej część Pomorza, Pomorza Zachodniego, Warmii i innych miejsc. Okazało się, że mimo iż w naszym składzie mieliśmy tylko jednego zawodnika z rocznika 2006 mogliśmy skutecznie rywalizować z innymi drużynami. Przede wszystkim dużo zyskaliśmy grając z tak mocnymi zespołami. Świetnie do drużyny wpasował się Ksawery a zespół jako całość scalił się, potwierdził aspiracje i pokazał, że gra świetną piłkę drużynową.

 

NAJBLIŻSZE PLANY

Teraz czas na kolejne rozgrywki. W najbliższą sobotę 9.09 o godzinie 12.30 nasi chłopcy pod wodzą trenera Jacka Grembockiego rozpoczynają na boiskach Jaguara Gdańsk I kolejkę Ligi E1 PZPN (Pomorski OZPN) w roczniku 2007. W tym roku w naszej grupie (Grupa 8) grają oprócz Olimpii Osowa drużyny: Lechii Gdańsk, Jaguara I Gdańsk, Jaguara II Gdańsk, Gedanii Gdańsk i GKS Morena. Mamy nadzieję, że przyniosą one tyle radości i emocji co dotychczasowe rozgrywki.

 

Rozgrywki ligowe rozpoczynają również inne drużyny Olimpii Osowa czyli roczniki 2005, 2006 i 2008.

 

Chętnych do dołączenia do Olimpii Osowa do szkółki piłkarskiej trenera Jacka Grembockiego zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu 506 671 259.
 

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów, w tym przez reprezentanta kadry narodowej naszego kraju, który jako zawodnik miał okazję grać z wieloma znanymi zespołami piłkarskimi (np. z Juventusem Turyn i Realem Madryt). A jako trener klubowy miał okazję pracować z wieloma obecnymi reprezentantami naszego kraju (takimi jak Robert Lewandowski, Tomasz Jodłowiec czy Adrian Mierzejewski).

Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Zajęcia odbywają się w grupach: 2005/2006 i starsi, 2006/2007, 2007/2008, 2008/2009, 2010 i młodsi oraz dzieci 4-5 lat.

Wojciech Wypych

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas