Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozpoczyna się trzeci panel obywatelski

2017-09-14 23:25:05

Gdańska „ława przysięgłych” znów rozpoczyna debatę. 16 września w Europejskim Centrum Solidarności rusza trzeci panel obywatelski pt. „Jak wspierać aktywność obywatelską w Gdańsku?”

 

Celem panelu jest uzyskanie opinii mieszkańców Gdańska w kwestiach w szczególności dotyczących zagadnień:

 

1) edukacja świadomego obywatela;
2) pobudzanie aktywności obywatelskiej wśród mieszkańców Gdańska;
3) wzmocnienie narzędzi partycypacji;
4) wspieranie równego traktowania.

 

Czym jest panel obywatelski? Jest to sposób na włączenie mieszkańców w podejmowanie decyzji w sprawach miasta. Do udziału w panelu zaprasza się losowo wyłonioną, reprezentatywną grupę osób. Panel obywatelski można porównać do ławy przysięgłych w amerykańskim sądzie. Jego podstawowym elementem jest debata. Po zapoznaniu się z opinią wszystkich stron zainteresowanych tematem, a w tym opinii ekspertów i ekspertek, rolą panelistów i panelistek będzie ustalenie, co w danej sprawie będzie najkorzystniejsze dla lokalnej społeczności.

 

W Gdańsku odbyły się już dwa panele obywatelskie. O tym, jak przebiegały oraz jakie rekomendacje udało się przyjąć, można przeczytać na stronie: http://www.gdansk.pl/panel-obywatelski

 

W ramach trzeciego panelu obywatelskiego odbędzie się pięć spotkań w godz. 10.00 – 16.00 w następujące dni:

 

  • 16 września,
  • 23 września,
  • 7 października,
  • 21 października,
  • 28 października.

 

Zwieńczeniem pierwszego dnia panelu obywatelskiego jest międzynarodowa debata Demokracja w Akcji - Aktywność obywatelska w obliczu demokracji liberalnej, nieliberalnej oraz w krajach Partnerstwa Wschodniego. W debacie udział wezmą:

  • Paweł Adamowicz, prezydent miasta Gdańska
  • Antonella Valmorbida – sekretarz genarelana ALDA
  • Miroslav Kobasa – Fundacja Lecha Saphiehy
  • Anjelika Philipenko – Lokalna Agencja Demokracji w Obwodzie Dniepropietrowskim
  • Moderator - Adam Balcer z WiseEuropa

Debata odbywać się będzie w Sali Wystaw Czasowych ECS. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 16.30 i ma charakter otwarty – zapraszamy na nie zarówno uczestników panelu jak i wszystkich zainteresowanych mieszkańców Gdańska. Szczegółowe informacje o debacie znajdują się w załączniku.

źródło: UMG

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas