Będzie bezpieczniej na Jednorożca

2017-10-11 09:40:02

Pragnę się podzielić dobrą wiadomością z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni – będą wymalowane znaki poziome na ul. Jednorożca, ułatwiające kierowcom prawidłowe zachowania na skrzyżowaniach równorzędnych. Obiecany orientacyjny termin to 20 października 2017 r.

 

We wrześniu, jako mieszkanka tego rejonu Osowej, zwróciłam się do Zarządu Dróg z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na czytelne oznakowanie skrzyżowań równorzędnych ul. Jednorożca z ulicami Diany, Delfina i Wolarza.

 

Obecnie na bardzo ruchliwej ulicy Jednorożca nie ma żadnych oznaczeń i większość kierowców nadal traktuje tę ulicę jako drogę z pierwszeństwem przejazdu. Przeciętnie jeden na pięciu kierowców, jadąc ul. Jednorożca w kierunku ul. Wodnika, przepuszcza samochód wyjeżdżający z ul. Diany. Nie pomaga nawet trąbienie, ponieważ kierowcy najwyraźniej nie wiedzą o co chodzi. Powoduje to bardzo wiele sytuacji kolizyjnych, tym bardziej, że z ulicy Diany wyjeżdżają nie tylko samochody mieszkańców, ale również rodziców odwożących dzieci do usytuowanego tam przedszkola. Równie niebezpieczne są wyjazdy z parkingów przy sklepach „Delfin” i Pepco”.

 

Tym bardziej cieszy szybka reakcja GZDiZ.

 

Serdecznie pozdrawiam

Iwona Sznajderska

mieszkanka Osowej

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas