Masz 50 lat i więcej? Odważ się na zmiany w Gdańsku!

2017-11-07 22:32:29

Odważ się na zmiany to kampania społeczna, która pokazuje, że warto zmieniać swoje życie po 50-tce. Podczas organizowanego w ramach kampanii spotkania będzie okazja by  posłuchać inspirujących historii, dowiedzieć się nieco o zdrowym stylu życia, przebadać się ale także świetnie bawić się na potańcówce wraz z DJ Wiką. Spotkanie odbędzie się w czwartek 16 listopada o godz. 15.00 w auli Zespołu Szkół Łączności (ul. Podwale Staromiejskie 51/52). Wstęp jest bezpłatny!

 

- W szczególności zapraszamy osoby dojrzałe. Będziemy rozmawiać  o tym jak zmienić życie na lepsze, o zmianach, których nie należy się bać i jak do nich podejść. Po spotkaniu DJ Wika rozkręci wielką potańcówkę, a na uczestników będą czekały bezpłatne przekąski – mówi Sabina Smoleńska z Fundacji Zaczyn, która jest organizatorem spotkania.

 

Tajemnice DJ Wiki

Podczas spotkania DJ Wika, najstarsza DJka w Polsce oraz pomysłodawczyni Parady Seniorów opowie swoją historię oraz receptę na szczęśliwe życie. Wspólnie z Fundacją Zaczyn opowie dlaczego Parada Seniorów to wspólna sprawa i jak dbać o to aby głos prawie 10 milionowej społeczności seniorów w Polsce był bardziej słyszalny, a sprawy dla nich ważne traktowane z powagą.

-Idąc w Paradzie, mówimy „nie”. stereotypom na temat pokolenia 60+. Udowadniamy, że seniorzy nie chcą żyć w cieniu, z dala od innych, zamknięci we własnym gronie. Dlatego też wspólnie z Promedica24 realizujemy kampanię pod hasłem „Odważ się na zmiany”  mówi Przemysław Wiśniewski – Prezes Fundacji Zaczyn.

 

O motywacji, zdrowym trybie życia i bezpieczeństwie

Podczas spotkania mówca inspiracyjny i negocjator Karol Winiarek w swoim show pokaże, że każdy dzień jest dobry, by podjąć zdecydowaną decyzję o życiu w pełni szczęścia. Opowie jak motywować samego do siebie do zmian. Będzie też okazja by przekonać się, że seniorzy z całego świata dokonują wspaniałych odkryć, realizują marzenia czy nawet zyskują sławę właśnie na emeryturze!

Specjalista opowie jak każdego dnia można o siebie dbać, jakie ćwiczenia wykonywać, co możemy zrobić aby czuć się dobrze w swoim ciele. Zaprezentujemy kilka przydatnych rad, które może zastosować każdy! Tę część poprowadzi specjalista z GACA SYSTEM – Oskar Szmidt.  Ratownik medyczny opowie dlaczego warto mieć w domu „Kopertę życia” i jak może wpłynąć to na bezpieczeństwo osób starszych.

Oprócz tego przez cały czas trwania wydarzenia będzie okazja by wykonać bezpłatne badania. Między innymi będzie można zbadań poziom cukru oraz tkanki tłuszczowej, wskaźnik BMI oraz uzyskać bezpłatną poradę dietetyczną.

 

źródło: UMG

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas