ZAPROSZENIE NA DYSKUSJĘ PUBLICZNĄ "ROWEREM PO OSOWEJ"

2017-12-04 09:05:14

Szanowni Państwo,
 
Serdecznie zapraszam Państwa na dyskusję publiczną "Rowerem po Osowej", która odbędzie się 14-go grudnia o godz. 18:00 w ZSO nr 2 przy ul. Wodnika 57 (aula, II piętro). 
 
Spotkanie zostanie poświęcone w całości tematyce rowerowej. Celem debaty jest wypracowanie planu na najbliższe lata w zakresie rozbudowania sieci połączeń rowerowych, a także wskazania priorytetów inwestycyjnych (budowa ścieżek rowerowych...). 
 
Jak dojechać rowerem do Oliwy (Spacerowa, Kościerska, inne...)? Jak bezpiecznie możemy dojechać do najważniejszych punktów na mapie naszej dzielnicy? Jakich inwestycji rowerowych potrzebuje Osowa? Na te i na inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas naszej debaty.
 
Bardzo dziękuję za przyjęcie zaproszenia przez naszych specjalnych gości - panelistów. Dzięki nim jestem pewien, że dyskusja odbędzie się na wysokim merytorycznym poziomie. Specjalne podziękowania należą się również gospodarzowi miejsca Pani Dyrektor Marzenie Majerowskiej, dzięki której nasza debata może się w ogóle odbyć. 
 
 
Agenda dyskusji publicznej
 
 
Krótkie wystąpienia
 
---> Siatka istniejących połączeń rowerowych, a także tych planowanych na terenie dzielnicy - Jan Perucki, radny dzielnicy Gdańsk-Osowa
 
---> Gdzie i w jakich okolicznościach można jeździć na rowerze - osoba reprezentująca "Rowerowy Gdańsk"
 
---> Omówienie projektu "Rower Metropolitalny" w kontekście dzielnicy Osowa - Łukasz Bosowski z "Rowerowa Gdynia"
 
---> Co możemy zrobić, żeby rowerzyści czuli się bezpieczniej jeżdżąc po Osowej (pomysły już wdrożone w dzielnicy, a także propozycje na przyszłość) - Tomasz Wawrzonek z Inżynierii Ruchu Drogowego (GZDiZ)
 
 
Dyskusja z udziałem mieszkańców
 
---> Połączenie rowerowe Osowej z Oliwą
 
---> Jak dojechać na rowerze do ważnych miejsc na terenie dzielnicy (Przychodnia, Szkoły, Przedszkola, Rada Dzielnicy, Osowa PKP...)
 
---> Jakich inwestycji rowerowych brakuje w Osowej
 
---> Inne tematy rowerowe
 
 
Zapraszam również do wydarzenia na facebooku, gdzie już dzisiaj mogą się rozpocząć pierwsze dyskusje... :) https://www.facebook.com/events/135922043850083/
 
 
Wspólnie nakreślmy przyszłość rowerową Osowej! :)
 
 
Oczywiście w razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji. Kłaniam się. Do zobaczenia!
 
 
Pozdrawiam,
radny dzielnicy Gdańsk-Osowa
Jan Perucki
 
Kontakt:
Tel.: 600 546 736
@: jan.perucki@gmail.com
facebook.com/peruckijan

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas