Osowscy judocy na Mistrzostwach Polski Masters

2018-01-06 14:17:27

XVII OTWARTE MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS W JUDO OLEŚNICA

W związku z prężnie rozwijającą się w naszym klubie grupą dla dorosłych -zarówno weteranów mat jak i amatorów już drugi raz startujemy w Mistrzostwach Polski właśnie w tej grupie wiekowej, czyli powyżej 30 roku życia. Turniej ten podzielony jest zarówno na kategorie wiekowe [co 5 lat], jak i wagowe zgodnie z regulaminem PZJudo, czyli począwszy od wagi do 66kg poprzez 73, 81, 90, 100 a skończywszy na wadze powyżej 100kg, gdzie trafiają się różnice w wadze nawet i o 50kg. Zawody te wpisały się już  zatem na stałe w kalendarz zawodów naszego klubu i pod koniec grudnia 2017 roku wylądowaliśmy w podwrocławskiej Oleśnicy, gdzie na macie stanęło prawie 200 zawodników reprezentujących kluby z całej Polski. Tym razem wyruszyliśmy zwartą ekipą 18 zawodników połączonych klubów AZS AWFiS, Wataha Gdynia, Conrad Gdańsk, Jaguar Gdańsk, Simba Reda, Bushido Kowale, Gwardia Szczytno i Grizzly Gdańsk. Łącznie naszym łupem padło pięć medali złotych, dwa srebrne i trzy brązowe, także całkiem przystojny wynik jak na takich dziadków młodych sercem.

Grizzly Gdańsk reprezentowali Krzysztof Kędziora w kat. wiekowej M4 w wadze do 90 kg [zeszłoroczny Vice Mistrz Polski], który stoczył zwycięsko dwie walki pozwalające mu stanąć na najwyższym stopniu podium. Podobnie Paweł Stopieński [zeszłoroczny Mistrz Polski], który ma za sobą bardzo mocny rok startowy – to był bodajże jego 8 turniej w tym roku – sięgnął po złoto wygrywając dwa pojedynki spośród trzech. Wszystkie walki odbywały się z dogrywką, więc nasz reprezentant w kat. wiekowej M1 w wadze do 90kg musiał dać z siebie naprawdę szybko. W tej samej kategorii wiekowej reprezentował nas w wadze do 81kg Maciej Grzegorczyk, dla którego był to debiut na jego drodze judo – mimo, że swoją przygodę rozpoczął z naszym sportem we wrześniu tego roku postanowił wystartować i tanio skóry nie oddał – stoczył trzy pojedynki, które mimo niekorzystnego bilansu kosztowały sporo wysiłku jego przeciwników i naprawdę można być dumnym z jego postawy. W kat. wiekowej M3 w wadze +100kg wystartował jeszcze trener Tomek, któremu dwie wygrane spośród trzech walk umożlliwiły stanięcie na ostatnim, trzecim stopniu podium.

Kolejny start dla tego grupy wiekowej czeka nas 18 marca na własnym terenie, czyli podczas II Otwartej Pomorskiej Ligii Masters i Amatorów w Judo organizowanej przez nasz klub.

 

Wszytkich dorosłych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z judo, lub po prostu poruszać się w doborowym towarzystwie na treningach z elementami judo, crossfitu, akrobatyki zapraszamy do naszego klubu przy ul. Wodnika 57 w ZSO nr 2 we wtorki i czwartki w godzinach od 19:15 do 20:30 - jak widać po tych zawodach - wiek nie ma znaczenia i w niczym nas nie ogranicza, a na macie można realizować nawet i w wieku już dojrzałym swoje ambicje młodzieńcze! Zapraszamy!

 

autor zdjęć: Anna Laskowska, http://dekorialove.pl/

 

Tomasz Chróścielewski

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas