JAK DZIAŁA POCZTA W OSOWEJ?

2018-02-02 00:24:51

Od dłuższego czasu osowianie mają problemy związane z dostarczaniem im przesyłek pocztowych. Dostajemy sygnały od mieszkańców o opóźnieniach w dostarczaniu listów. W przypadku listów poleconych bywa tak, że listonosz nie dzwoni do drzwi adresata, tylko od razu zostawia w skrzynce awizo, z którym trzeba udać się na pocztę. W przypadku osób starszych, chorych czy niepełnosprawnych jest to duże utrudnienie. Dotarła do nas również wiadomość od czytelnika w tej sprawie, której nie możemy opublikować ze względu na słowa niecenzuralne.

Według informacji, które uzyskaliśmy na poczcie opóźnienia w roznoszeniu listów wynikają ze zbyt dużego obciążenia listonoszy. Poczta Polska - po wygranym przetargu - przejęła od początku 2017 roku przesyłki dostarczane wcześniej przez Inpost (m.in. pisma sądowe i administracyjne). W związku z tym doręczyciele pocztowi obarczeni zostali większą liczbą przesyłek, co powoduje, że często trafiają one do odbiorców z opóźnieniem. W takiej sytuacji można złożyć reklamację poprzez wypełnienie formularza on-line lub osobiście w oddziale pocztowym. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.poczta-polska.pl/reklamacje/

Marta Łuczkowska

 

Od redakcji

Powyższy tekst zamieściliśmy także na naszym profilu na facebooku: https://www.facebook.com/Osowa.info. Wśród wielu komentarzy od czytelników pojawił się poniższy:

Ja jestem stałym gościem na poczcie i stale piszę skargi na ich BOK. Piszę mailowo, zwykle rozpatrują. Oczywiście nikt nie widzi nic złego w obecnym funkcjonowaniu placówki UP24 (Kielnieńska). Poczta działa fatalnie. Od jakiegoś czasu podczas robienia zakupów w internecie kieruję się tylko faktem, czy sklep wyśle mi przesyłkę paczkomatem - jeżeli nie, to szukam innego sprzedawcy, bo wiem, że pocztą polską po prostu nie dojdzie lub dojdzie za późno.

Skargi trzeba kierować na uslugi.pocztowe@poczta-polska.pl - ja tam ciągle piszę

Marta Łuczkowska

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas