Osowianie dostali odpowiedź

2018-02-16 09:03:59

Osowianie dostali odpowiedź w sprawie Centrum Społeczno-Kulturalnego. Poniżej list radnego dzielnicy Jana Peruckiego, a także stanowisko Urzędu Miasta w tej sprawie.

 

 

 

 

Szanowni Państwo, Drodzy Sąsiedzi

Przekazuję w Państwa ręce odpowiedź na naszą petycję z 2.10.2017r. dotyczącą wybudowania w Osowej przy ul. Jednorożca Centrum Społeczno-Kulturalnego. Wielu Osowian marzy o bibliotece z prawdziwego zdarzenia, sali koncertowo-teatralnej... To i wiele więcej miało się mieścić przy ul. Jednorożca.

Ja ze swojej strony zamierzam zabiegać o wpisanie tej inwestycji do Bazy Priorytetów Inwestycyjnych Miasta Gdańska, a także monitować na bieżąco sytuację z osowskim dworcem. Jednak musimy zdawać sobie sprawę, że dworzec jest budynkiem zabytkowym (wytyczne konserwatora zabytków) i w związku z tym przewidywane prace remontowe nie zmienią kompletnie nic jeżeli chodzi o jego powierzchnię, a tam jest jej po prostu zbyt mało np. na stworzenie biblioteki. Powstanie tam Dom Sąsiedzki. Jednak zdajemy sobie sprawę, że to dla nas za mało. Dalej musimy walczyć o CSK Osowa przy ul. Jednorożca! Wciąż drogi, chodniki, oświetlenie to najważniejsze sprawy dzielnicy. Jednak nie chcemy być tylko i wyłącznie „sypialnią” Gdańska.

Korzystając z sytuacji chciałbym bardzo serdecznie podziękować wielu mieszkańcom naszej dzielnicy, którzy poświęcili swój prywatny czas i zbierali podpisy u sąsiadów, w szkołach, kościołach… Wasz wysiłek nie poszedł na marne. Dzisiaj Urząd Miasta wie, że nie można bagatelizować ponad 2500 autografów Osowian za wybudowaniem Centrum Społeczno-Kulturalnego w naszej dzielnicy.

Tematu na pewno nie odpuszczę. Pozostaję do dyspozycji we wszystkich sprawach dzielnicy. Kłaniam się i zapraszam do lektury.

 

Pozdrawiam,

Państwa radny dzielnicy Gdańsk-Osowa

Jan Perucki

Kontakt:

Tel.: 600 546 736

@: jan.perucki@gmail.com

facebook.com/peruckijan

 

 

list1

 

list2

 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas