Po spotkaniu konsultacyjnym w sprawie zieleńca przy Posejdona/Prometeusza

2018-02-23 15:49:52

20 lutego odbyło się w siedzibie Rady Dzielnicy spotkanie poświęcone tematowi zieleńca u zbiegu ulic Posejdona i Prometeusza. Bez dwóch zdań to miejsce zasługuje na nowe życie. Potrzeba rewitalizacji, żeby ponownie cieszyło mieszkańców naszej dzielnicy. Tylko jak ją przeprowadzić? To pytanie zadałem wszystkim obecnym.

 

Spotkanie zostało poprzedzone przeze mnie spacerem radnego, dzwoniłem i pukałem do wszystkich drzwi na ulicach: Ledy, Posejdona, Prometeusza, Pegaza (i zapraszałem na konsultacje). Zgodnie z przewidywaniami przybyli potencjalnie najbardziej zainteresowani tematem mieszkańcy, czyli właśnie z tych 4 wymienionych powyżej ulic. Dziękuję też naszym lokalnym mediom, które wcześniej również zamieściły informację o spotkaniu. Jednak zmierzam do tego, że jeżeli ktoś z Państwa nie mógł przybyć, a chciałby wyrazić swoje zdanie nt. tego jak ma wyglądać nowe oblicze tego zieleńca to oczywiście standardowo pozostaję do dyspozycji.

 

Kończąc przydługawy wstęp, przechodzę płynnie do postulatów przybyłych mieszkańców. Omawiana działka o nr. geodezyjnym 1108 obręb Osowa ma ok. 2600 m kw., dlatego „fajerwerków” tam fizycznie nie zmieścimy.

 

Z naszej dyskusji można wymienić następujące punkty:

- boisko wielofunkcyjne i boisko do siatkówki,

- plac zabaw,

- przegląd istniejącej zieleni, nowe nasadzenia (zwłaszcza na obrysie działki),

 - ławki, śmietniki, nowe ogrodzenie, monitoring,

- zachować istniejący styl oświetlenia.

 

Korzystając z sytuacji - publicznej wypowiedzi. Chcę bardzo podziękować mieszkańcom naszej dzielnicy, którzy przez lata opiekowali się tym terenem poświęcając swój prywatny czas i pieniądze.  Dziękuję!

 

W temacie parków w Osowej. Informuję, że obecnie Zarząd Dzielnicy zabiega o dokończenie inwestycji przy Heleny/Diany – pozostał tam już tylko do wykonania wybieg dla psów, poprawienie górek i zdecydowanie dużo zieleni. Zamierzam również zgłosić do tegorocznego budżetu dzielnicy projekty na zieleńce Prometeusza/Posejdona, Parterowa i Merkurego.

 

Pozostaję do dyspozycji we wszystkich sprawach dzielnicy. Kłaniam się.

 

Pozdrawiam,

radny dzielnicy Gdańsk-Osowa

Jan Perucki

Kontakt:

Tel.: 600 546 736

@: jan.perucki@gmail.com

facebook.com/peruckijan

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas