XII Wyjazdowe Rekolekcje Kaszubskie

2018-04-14 10:04:50

XII  Wyjazdowe Rekolekcje Kaszubskie 21.04.2018 r.-  Kłączno, Bytów , Płotowo, Ugoszcz, (Sominy)

Sekcja Kultury Rady Duszpasterskiej parafii św. Polikarpa wraz z ZK-P Gdańsk Osowa oraz ZK-P  O/Chwaszczyno serdecznie zapraszają sympatyków Pomorza  do uczestnictwa. W programie :

  • Kłączno – Izba Pamięci w przedwojennym budynku szkoły-oprowadza Jaromir Szroeder (ojciec Natalii), kierownik Działu Etnograficznego Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie.
  • Bytów  – Muzeum Zachodniokaszubskie, kościół św. Katarzyny z XIV w. - zwiedzanie z przewodnikiem
  • Płotowo – Muzeum Szkoły Polskiej (zwiedzanie z przewodnikiem)      Zagroda Styp-Rekowskich (zwiedzanie z przewodnikiem !)
  • Ugoszcz – parafia św. Marii Magdaleny niezmiennie katolicka od jej powstania w 1346 r., walka o polskość w okresie miedzy wojennym – mszę św. z liturgią częściowo w j.kaszubskim (z niedzielną ważnością) poprowadzi franciszkanin o. Janusz Jędryszak , pustelnik z św. Góry Polanowskiej. Po mszy Droga Krzyżowa po kaszubsku – rozważania  przygotował franciszkanin br. Zbigniew Jóskowski z Gowidlina.

Wyjazd  sobota 21.04.2018 r. :

  • g. 7.45 Wysoka -  przystanek autobusowy przy parafii św. Polikarpa  
  • g. 7.50 Osowa – przystanek autobusowy przy ul. Barniewickiej
  • g. 7.55 Chwaszczyno – zatoka przed rondem z kierunku Osowa

Powrót ok. godz. 20.30

Odpłatność: za przejazd autokarem , zwiedzanie Izby Pamięci w Kłącznie, muzeum w Bytowie, Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie, Zagrody Styp-Rekowskich w Płotowie (obiad 2 daniowy w Bytowie ok.25,-/os. można uregulować w autobusie) – razem 70 zł od osoby z posiłkiem lub  45,- od osoby  (z posiłkiem we własnym zakresie)

Kontakt: Henryk Stachurski hst42@wp.pl ;  tel. kom. 501061170

 

H.S.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas