SUKCESY KAI I SZYMONA

2018-04-27 09:29:11

Chciałabym podzielić się z mieszkańcami naszej dzielnicy osiągnięciami moich najzdolniejszych na świecie dzieci – Kai i Szymona Kuśpiet. O sukcesach Szymona już kiedyś pisałam, ale teraz jednego dnia, tj. 22 kwietnia, oboje zrobili nam przemiłą niespodziankę i sprawili, że ten dzień był pełen emocji.

 

Kaja – zawodniczka, bramkarka w drużynie piłki ręcznej GTPR Gdynia – wraz z koleżankami zajęła 1 miejsce w finałach Pomorskiej Ligi Wojewódzkiej Dziewcząt z rocznika 2004/2005. GTPR Gdynia zwyciężyła w 11 z 12 rozegranych meczów finałowych i z ogromną przewagą punktową zdecydowanie wygrała całą Ligę.

 

W tym samym czasie w Suchym Lesie koło Poznania Szymon – zawodnik KS GOKKEN Chwaszczyno – wziął udział w Mistrzostwach Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzieżowców Karate. Po ciężkich walkach Szymon, mimo kontuzji stopy, zdobył tytuł Mistrza Polski w Karate Olimpijskim w konkurencji Kumite Indywidualne Mężczyzn 16–17 lat do 68 kg, nie dając żadnych szans rywalom. Część walk zakończył przed czasem. Nasz Mistrz wywalczył również z kolegami z klubu brązowy medal w Kumite Drużynowym Juniorów 16–17 lat. 

 

Chciałabym podziękować trenerkom Kai – Beacie Nowińskiej, Małgorzacie Gapskiej, Agnieszcze Truszyńskiej i Lucynie Wilamowskiej za cierpliwość i silną mobilizację córki.

 

Trenerom Szymona – Mariuszowi Domaradzkiemu, Patrykowi i Pawłowi Wendt oraz Robertowi Rutkowskiemu, od którego w 2005 roku cała historia z karate się zaczęła, chciałabym podziękować za odpowiednie przygotowanie syna i wsparcie finansowe przy wyjazdach na zawody. 

 

Największe podziękowania należą się moim dzieciom za systematyczny udział w treningach i upór w dążeniu do celu. Widzę, jak czasem ciężko im się zebrać na trening – zwłaszcza Kai w sobotę z samego rana, kiedy wszyscy jeszcze śpią. Bywa, że Szymon wyjeżdża do szkoły ok. 6.30 a w domu jest po 21.00, bo bezpośrednio po lekcjach biegnie na trening.

 

Pamiętajcie, że my rodzice zawsze wspieramy Was w tym, co robicie. 

 

Dumna mama

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas