Zaczynają się zapisy przedszkolaków na wakacyjne dyżury

2018-05-06 22:17:07

W poniedziałek, 7 maja, rozpoczynają się zapisy przedszkolaków na wakacje. Po raz pierwszy wakacyjne dyżury będą pełnić nie tylko gdańskie przedszkola, ale i szkolne zerówki.

 

- To dla nas ważne, by także w okresie wakacji pracujący rodzice nie musieli się martwić, jak zapewnić opiekę swoim dzieciom – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - Dotąd zdarzało się, że rodzice 5-latków i 6-latków podejmując decyzję, czy od września wysłać swoje dzieci do przedszkoli czy szkół, wybierali te pierwsze, bo bali się, że w wakacje nie będą mieli opieki dla swoich pociech. Teraz już nie muszą się tym martwić, dlatego zachęcam ich do korzystania ze szkolnych zerówek. Pracują one na takich samych zasadach jak oddziały przedszkolne, a jednocześnie dają dziecku możliwość, by zapoznać się i łagodniej wejść w środowisko szkolne, z którym zetknie się w klasie pierwszej. Nie warto czekać aż do 7 roku życia, aby korzystać z zalet gdańskich podstawówek. Ciekawy świata 6-latek ma tam większą szansę na rozwój: do dyspozycji ma bogatszą ofertę zajęć, sale gimnastyczne, boiska, dodatkową infrastrukturę i szerszą gamę specjalistów pracujących nad indywidualnym rozwojem waszego dziecka.

 

Rodzice, którzy chcą zapisać swoje dziecko na wakacyjne dyżury, powinni to zrobić między 7 a 30 maja bezpośrednio w wybranym przedszkolu lub szkole. Umowę na ten okres podpisują najpóźniej w pierwszym dniu pobytu dziecka na wakacjach. W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci z przedszkola czy szkoły, która ma dyżur. Wykaz dyżurujących placówek znajduje się w załącznikach.

 

Przypominamy, że w środę, 9 maja rozpocznie się natomiast rekrutacja uzupełniająca do gdańskich przedszkoli i szkolnych zerówek. - Nadal pozostaje około 800 wolnych miejsc, z czego prawie 370 w przedszkolach publicznych. Dodatkowo uruchamiamy około 400 nowych miejsc w przedszkolach publicznych niesamorządowych – wylicza Piotr Kowalczuk.

źródło: UMG

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas