OSOWA W BUDOWIE - NOWE INFORMACJE O KIELNIEŃSKIEJ

2018-05-21 13:20:57

Z uwagi na liczne pytania postanowiłem napisać poniższy artykuł. Mowa w nim o dużych inwestycjach drogowych na terenie naszej dzielnicy.

 

1. Planetarna - Zakończenie prac drogowych jest przewidziane na koniec roku. Planuje się również, że w okolicy lipca zmieni się organizacja ruchu, ale o tym powiadomi Państwa w osobnym komunikacie przedstawiciel miasta ds. inwestycji - Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

 

2. Junony - Może to nie jest odrębna inwestycja, ale jakże często powtarzana z Państwa ust prośba o remont. A to jest odpowiedź: „Jeszcze w tym tygodniu (informacja z 17 maja) GIWK rozpocznie prace naprawcze na ul. Junony na odcinku od Barniewickiej do ul. Cerery. Wyjaśnianie przyczyn usterek na drugiej części ulicy potrwa do połowy czerwca. Wówczas powinniśmy poznać ich podłoże. Gwarancja powykonawcza obowiązuje do 21.10.2018 r.”. Niezwykle istotnym w całej sprawie jest fakt realizacji zadania w ramach gwarancji, żeby nie odbyło się to np. kosztem utwardzenia jakiejś innej osowskiej ulicy...

 

3. Nowy Świat - Wielu z Państwa zmaga się z trudnościami związanymi z zamknięciem części ul. Wodnika. Z informacji od DRMG wynika, że ruch i przejezdność odcinka ul. Wodnika (od Junony do Galaktycznej) powróci 1 lipca br. Niestety musimy jeszcze trochę czasu się podenerwować i korzystać z zaplanowanych objazdów. Pozostały odcinek ul. Nowy Nowy Świat, tj. od ul. Zeusa do ul. Wodnika, powstanie do 1 grudnia br. Dodam, że w tym samym czasie powstanie zbiornik retencyjny u zbiegu ul. Nowy Świat i Koziorożca.

 

4. Koziorożca - Miasto przystąpi do realizacji ul. Koziorożca wiosną 2019 r. i w tym samym roku zakończy inwestycję (od Czerwonej Torebki do ul. Nowy Świat). Realizacja docelowa -nawierzchnia bitumiczna, oświetlenie, ciągi pieszo-rowerowe i geometria jezdni w naturalny sposób spowalniająca ruch samochodowy.

 

5. Zeusa - W zasadzie bliźniacza sprawa względem ul. Zeusa. Także realizacja docelowa z tymi samymi składowymi. Mowa oczywiście o odcinku od ul. Junony do ul. Nowy Świat. Termin planowanego zadania ten sam.

 

6. Kielnieńska - Rozmawiałem z DRMG nt. naszej głównej arterii. Jako Zarząd Dzielnicy wzięliśmy sobie do serca ostatnie zapewnienia, że w przyszłym roku ruszy realizacja I etapu (najprawdopodobniej odcinek Wodnika-Sołdka/Balcerskiego). DRMG dostała zlecenie od Wydziału Programów Rozwojowych na przygotowanie opracowania do projektu. Zatem „na dniach” zostanie ogłoszony przetarg na realizację projektu. Wykonawca na sporządzenie rzeczonego projektu dostanie czas do końca marca 2019 r. Co za tym idzie, miasto przystąpi do robót budowlanych w II kwartale 2020 roku! Dopiero. Oczywiście jest to kamień milowy w sprawie, bowiem od wielu lat o sprawie się tylko mówiło, a deklaracji padło dotychczas multum. Jednak ja osobiście, jak i pewnie wielu osowian, wziąłem to na serio i żyłem z myślą - Ok, za rok o tej porze zobaczę drogowców na ul. Kielnieńskiej. Zatem radość, ale też i smutek, bo odraczamy remont o kolejny rok.

 

Pozostaję do dyspozycji we wszystkich sprawach dzielnicy. Zabieram się dalej do roboty. Kłaniam się.

 

Państwa radny dzielnicy Gdańsk-Osowa

Jan Perucki

Kontakt:

Tel.: 600 546 736

@: jan.perucki@gmail.com

facebook.com/peruckijan

www.janperucki.pl

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas