JAPOŃSKA TELEWIZJA W OSOWEJ

2018-05-25 13:18:10

10 maja do naszej Osowej przyjechała ekipa jednej z japońskich stacji telewizyjnych realizująca film o pracy trenera Jacka Grembockiego. Powstający film ma pokazać drogę do sukcesu Roberta Lewandowskiego i to, jakie czynniki w procesie jego rozwoju miały główny wpływ na ukształtowanie tego wspaniałego zawodnika.

 

Jak wiemy, Jacek Grembocki był trenerem Roberta Lewandowskiego w Zniczu Pruszków tuż przed jego przejściem do Lecha Poznań w decydującym okresie dla rozwoju jego umiejętności i tożsamości zawodniczej. Właśnie na tym etapie skupia się tematyka filmu. Fani piłki nożnej i producenci filmu zainteresowani są, w jaki sposób powinno wyglądać kształcenie zawodnika na etapie młodzieżowym i juniorskim, aby osiągnąć taki efekt. Dlatego też prześledzili proces kształtowania zawodniczego Roberta Lewandowskiego ze szczególnym uwzględnieniem okresu spędzonego w Zniczu Pruszków w czasie, gdy był nastolatkiem. Celem było wskazanie, jaką pracę należało wykonać w obszarze szkoleniowym aby poprzez Znicz Pruszków i Lech Poznań Robert Lewandowski mógł trafić do Borussii Dortmund i Bayernu Monachium oraz stać się jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Autorzy zajęli się przede wszystkim analizą założeń i sposobem prowadzenia treningów przez trenera Grembockiego.

 

Film szczegółowo omawia warsztat pracy oraz sposób, w jaki na bieżąco pracuje nasz trener z młodzieżą w swojej szkółce piłkarskiej z osowską Olimpią. Członkowie ekipy spędzili z trenerem niemal cały dzień, a po południu sfilmowani cały, kompletny trening rocznika 2007 Olimpii Osowa oraz fragmenty treningów rocznika 2005/2006 i zawodników z grup młodszych (2008-2011).

 

Oprócz bieżącej narracji trenera Grembockiego, ekipa zarejestrowała również wypowiedzi zawodników: z rocznika 2009 - Karola Kozaka, z rocznika 2007 - Mateusza Domagalskiego, Piotra Bułło i Jana Wypycha, jak również piszącego te słowa. Szczegóły jak zawsze znaleźć można na stronie www.grembocki.pl.

 

 

Wojciech Wypych

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas