Od lipca zamknięte ulice Nowy Świat i Planetarna

2018-06-28 12:19:40

Na początku lipca szykują się zmiany w organizacji ruchu w dwóch miejscach na terenie Osowej. W związku z realizacją dwóch dużych inwestycji, zamknięty zostanie odcinek ul. Planetarnej oraz ul. Nowy Świat.

 

Obecnie na terenie dzielnic Gdańsk Osowa realizowane są dwa zadania inwestycyjne.

 

Ul. Nowy Świat

Pierwsze z nich dotyczy budowa zbiornika retencyjnego Osowa II o pojemności retencyjnej ok. 15 tys. m3. W ramach inwestycji zbudowana zostanie również ulica Nowy Świat, na odcinku od ul. Wodnika do ul. Zeusa, o długości ok. 1600 m.

Od 5 lipca wykonawca rozpocznie kolejny etap prac, które wymuszą zmianę w organizacji ruchu. Po porannym szczycie, o godzinie 9 zostanie zamknięta cała ul. Nowy Świat. Objazd poprowadzony będzie ulicami Barniewicką, Kielnieńską i Wodnika lub przez Obwodnicę Trójmiasta. W związku zakończeniem pierwszego etapu prac, od 2 lipca udostępniona zostanie ul. Wodnika. Wykonawca zapewni dojście do posesji, a w przypadku konieczności prowadzenia wykopów położone zostaną specjalne kładki. Utrudnienia potrwają do zakończenia robót, czyli grudnia 2018 roku.

 

Ul. Planetarna

 

W poniedziałek 2 lipca zmieni się także organizacja ruchu na ul. Planetarnej, która jest remontowana. O godzinie 9 planowane jest zamknięcie ulicy Planetarnej na odcinku od ul. Saturna do skrzyżowania ulic Nowy Świat – Barniewicka. Taka organizacja ruchu potrwa około 3 miesięcy.

 

Za utrudnienia przepraszamy i apelujemy o ostrożną jazdę.

DRMG

KOMENTARZE

A moge sie dowiedziec jak bede mogla przejsc na ulice wenus ? Z wozkiem ? Ktos wgl o tym pomyslal ?!

Daria, 2018-06-28 15:49:16


Wszystko pięknie ale to znaczy że od Gdańska dojazd tylko ulicą Wenus ???!!!

Keczemot, 2018-06-29 08:16:07


A we wrześniu dzieci będą się przedzierać przez tory aby dojść na przystanek autobusowy???? Oby nikt nie miał wypadku bo karetki czy straż pożarna też będzie miała problem z dojazdem. Podobno planowany był ruch wahadłowy ale jednak ktoś "Mądry" pomyślał inaczej.

Gabrysia, 2018-06-29 21:15:39


DODAJ KOMENTARZkod: unas