Kolejne nowe wiaty przystankowe w Osowej

2018-10-16 23:48:51

W ciągu najbliższych miesięcy powstanie  program funkcjonalno-użytkowy dla budowy 34 wiat przystankowych. Właśnie podpisano umowę na jego opracowanie.

 

Gdańsk inwestuje w nowe wiaty przystankowe. Łącznie powstać ma 64 obiektów. Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. Program, który za ponad 75 tys. złotych opracuje firma Jotel,  posłuży w przyszłości do opracowania projektu i budowy 34 nowych wiat przystankowych. Program powstanie w 84 dni od daty podpisania umowy. Dokument został podpisany 3 października. Inwestycja realizowana będzie jako II część zadania.

 

Jeśli chodzi o I część, to obecnie jesteśmy na etapie wyłaniania wykonawcy, który w pierwszej kolejności zaprojektuje nowe obiekty, na co będzie miał 105 dni od daty podpisania umowy. Gdy projekt wiat zostanie uzgodniony, wówczas rozpocznie się montaż 30 nowych  elementów. Na wykonanie tej części Wykonawca będzie miał na to 56 dni. 

Oba zadania realizowane są w ramach programu „Gdański Projekt Komunikacji Miejskiej - Etap IV A”, realizowanego ze środków Unii Europejskiej. Oprócz budowy wiat przystankowych, z programu GPKM IV A Gdańsk realizuje budowę nowej linii tramwajowej Nowa Bulońska, która zakończyć się ma w IV kwartale 2019 roku. Trwają także prace przy przebudowie infrastruktury tramwajowej w ul. Budzysza, Stryjewskiego i Nowotnej. Zakończenie tej inwestycji planowane jest w II kwartale 2019 roku. Program obejmuje także budowę 84 tablic informacji pasażerskiej. Umowa na realizację tego zadania zostanie podpisana w drugiej połowie października.

Aktualnie w mieście znajdują się 733 wiaty.

 

Lista  lokalizacji w Osowej, w których pojawią się nowe wiaty przystankowe w pierwszym etapie.

 

          Ulica                                Przystanek

7. Barniewicka              Biwakowa (kierunek Oliwa)

8. Wodnika                    Sopocka (kierunek Orunia)

9.  Wodnika                  Jednorożca (kierunek Klukowo)

10. Wodnika                 Marsa (kierunek Orunia)

11. Wodnika                 Owczarnia (kierunek Osowa)

 

 

Lista lokalizacji w Osowej, w których pojawią się nowe wiaty w drugim etapie.

 

           Ulica                               Przystanek

6.Kielnieńska                                Sopocka

7.Kielnieńska                                Iławska

8.Kielnieńska                                Myśliborska

9.Kielnieńska                                Myśliborska

źródło: UMG

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas