Rozpoczyna się realizacja kolejnych projektów Budżetu Obywatelskiego 2018

2018-10-19 01:06:42

W tym tygodniu podpisane zostaną kolejne umowy na realizacje projektów, które zyskały uznanie mieszkańców Gdańska w Budżecie Obywatelskim. Ponadto w najbliższych dniach w ramach BO 2018 ogłoszone zostaną cztery nowe przetargi na wykonanie zadań. Jednym z nich jest osowski "Rowerowy plac manewrowy i rowerowe miasteczko ruchu drogowego"

 

Na terenie SP 81 w Gdańsku Osowej powstanie rowerowe miasteczko ruchu drogowego. Realizacja zadania pomoże w zdobywaniu wiedzy praktycznej dotyczącej jazdy na rowerze po drogach publicznych i pomoże w doskonaleniu jazdy w czasie manewrów rowerowych. W ramach inwestycji powstanie rowerowy plac manewrowy według schematu PORD.  Realizacja potrwa 6 miesięcy od zawarcia umowy. Przetarg na wykonanie zadania zostanie ogłoszony do końca tygodnia. 

źródło: UMG

KOMENTARZE

Nie mamy chodników ale co tam, można fruwać. Na Wodnika jest ścieżka rowerowa - czemu więc po niej nie jeżdzą rowerzyści tylko musimy ustępować im miejsce przeznaczone dla pieszych- po przeciwnej stronie ? Wydaje mi się, że oszaleliśmy na punkcie rowerów a zapominamy o zwykłych pieszych.

AC, 2018-10-21 10:32:25


DODAJ KOMENTARZkod: unas