Osowianie w Pałacu Prezydenckim

2019-01-03 13:02:01

Poniedziałek, 19 listopada 2018 roku. W Warszawie, w Pałacu Prezydenckim, na Krakowskim Przedmieściu, Para Prezydencka obchodziła Ogólnopolski Dzień Seniora. Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Rzeczypospolitej, Agata Kornhauser - Duda,  uczestniczyli w gali, wydanej z tej okazji, w ramach obchodów 100.lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na tę galę zostało zaproszonych 13 par z 60.letnim i dłuższym stażem małżeńskim w Odrodzonej Polsce.  Pary małżeńskie zjechały z różnych stron kraju, jako reprezentanci polskich rodzin. Jedną z tych 13. par byli nasi sąsiedzi, państwo Kazimiera i Mieczysław Czajkowscy, którzy w dniu 25.października 2018 roku obchodzili 65.lecie swojego małżeństwa. Do Pałacu Prezydenckiego zostali zaproszeni, jak pozostałe pary,  z przed -stawicielami swojej rodziny.  Państwu Czajkowskim  towarzyszył najstarszy wnuk, Mateusz Telega, z córką- ich prawnuczką Janeczką, też osowianie. 

Przebieg gali, okolicznościowe przemówienia Prezydenta Andrzeja Dudy, Min. Rafalskiej i Pana Mieczysława Czajkowskiego można oglądać i wysłuchać na 1.godzinnym filmie „YouTube”, pod adresem internetowym https://www.youtube.com/watch?v=igPrHPbN7FU

Link do filmu i liczne zdjęcia z Pałacu Prezydenckiego można znaleźć też wpisując w przeglądarce hasło: „Spotkanie pary prezydenckie z parami z długoletnim pożyciem małżeńskim”.

                    

 

Redakcja

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas