Rekrutacja do zerówek i klas pierwszych - dni otwarte szkół

2019-02-04 00:04:02

Przed rodzicami czas trudnych i ważnych decyzji. Wybór właściwego przedszkola lub szkoły, to decyzja na bardzo często, kilka lat edukacji naszego dziecka. Miasto Gdańsk, wzorem lat ubiegłych, we współpracy z dyrektorami gdańskich szkół podstawowych i przedszkoli przygotowało szeroką ofertę wsparcia rodzica w podjęciu tej decyzji. Wszystkie szkoły organizują w najbliższe weekendy, tj. 2 i 9 lutego, oraz 1, 2 i 9 marca Dni Otwarte, podczas których zarówno rodzice, jak i przede wszystkim dzieci będą mogli w radosnej atmosferze poznać miejsce, które być może wskażą w najbliższym postępowaniu rekrutacyjnym. Jest to również okazja do spokojnej rozmowy z nauczycielami, pedagogami i dyrektorami placówek na temat warunków i możliwości, które stwarza najmłodszym uczniom i przedszkolakom dana placówka. Swoją pomoc oferują również gdańskie Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne.

Już dziś zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem Dni Otwartych i zaplanowanie wizyt w szkołach.

HARMONOGRAM 

Jak co roku szczególną uwagę poświęcamy rodzicom dzieci 6-letnich, przed którymi istotna decyzja – kontynuacja nauki w przedszkolu lub wybór oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. Dni Otwarte są okazją, aby przekonać się, że nasze dziecko jest gotowe na pójście do tzw. zerówki szkolnej. Zarówno nauczyciele, pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych, jak i dyrektorzy szkół służą pomocą, aby pomóc Rodzicom w dokonaniu właściwego wyboru.

Gdańskie szkoły są gotowe na przyjęcie dzieci młodszych w oddziałach przedszkolnych. Bogata oferta zajęć, wsparcie wykwalifikowanej kadry, która będzie pracowała z dzieckiem od tzw. „zerówki” przez cały okres edukacji wczesnoszkolnej, dostosowana infrastruktura z miejscem do zabawy i rozwijania pasji dziecka oraz dodatkowy rok adaptacji w przyjaznej przestrzeni szkolnej przed rozpoczęciem nauki w klasie 1 to nie jedyne argumenty. Spotkania z pracownikami szkół mają służyć również wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości, które może mieć Rodzic podejmujący decyzję o wyborze oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. Niezmiernie istotny jest fakt, że tzw. „zerówki” szkolne funkcjonują na takich samych zasadach, jak grupy w przedszkolach, tzn. gwarantują 10-godzinną bezpłatną opiekę, mogą zapewnić całodzienne wyżywienie oraz co niezmiernie istotne, identycznie, jak przedszkola są placówkami nieferyjnymi zapewniającymi również opiekę podczas dyżurów wakacyjnych.

Jeżeli Twoje dziecko lubi nabywać nowe umiejętności, interesuje się otaczającym je światem, współpracuje z rówieśnikami i dorosłymi a jednocześnie z zaciekawieniem pyta i słucha odpowiedzi, nie wahaj się – gdańskie szkoły podstawowe czekają. Jeżeli masz wątpliwości – zapraszamy do rozmowy podczas Dni Otwartych. Podejmij świadomą decyzję.

 

W obu osowskich podstawówkach, tj. Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Wodnika i w Szkole Podstawowej nr 81 przy ul. Siedleckiego Dzień Otwarty odbędzie się w dniu 9 marca w godzinach 10.00-14.00.

Zapraszamy

źródło: Przedszkole 87

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas