OSTRZELAŁ KOPARKĘ Z WIATRÓWKI

2019-03-09 23:53:31

Policjanci z komisariatu na Osowej zatrzymali mężczyznę, który ostrzelał z wiatrówki koparkę. Funkcjonariusze znaleźli przy sprawcy pistolet i narkotyki. 47- latek usłyszał już zarzuty, ma naprawić szkody, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zniszczenie mienia jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat więzienia. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Policjanci z komisariatu na Osowej odebrali zgłoszenie dotyczące zbicia szyb w minikoparce w rejonie dzielnicy Kokoszki. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i ustali, że sprawca najprawdopodobniej strzelał w szyby pojazdu z wiatrówki.
Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość sprawcy oraz to, gdzie może przebywać i zapukali do jego drzwi. 47-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany, a w trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli w jego mieszkaniu pistolet pneumatyczny i narkotyki. Przeprowadzone badanie zabezpieczonych środków odurzających wykazało, że jest to ponad 50 porcji amfetaminy. 

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie i usłyszał zarzuty dotyczące zniszczenia mienia i posiadania środków odurzających.
Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze, ma m.in. naprawić szkodę, która została oszacowana na 1500 zł i przez kolejne dwa lata ma wykonywać prace społeczne. Ponadto przepadkowi ulegną zabezpieczone podczas przeszukania przedmioty. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.
 

Zniszczenie mienia jest przestępstwem zagrożonym kara do 5 lat więzienia. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

źródło: KMP

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas