Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prezentacja kandydatów do Rady Dzielnicy - cz. II

2019-03-17 22:20:37

 

 

 

 

 

Piotr Koenig

 

Wykształcenie, praca zawodowa, inne kompetencje

Wykształcenie – wyższe mgr inż. absolwent Politechniki Gdańskiej Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej. W późniejszym okresie ukończone studia podyplomowe: Zamówienia publiczne; Fundusze strukturalne UE, kierowanie projektami unijnymi – Wydział Ekonomiczny UG; Rachunkowość i finanse – Wydział Zarządzania UG.

 

Praca zawodowa – rozpoczynałem karierę jako asystent na Politechnice jednak realia ekonomiczne początku lat 90-tych, spowodowały że rozpocząłem pracę w firmach prywatnych. Zaczynałem jako handlowiec by później być kierownikiem działu, dyrektorem technicznym, dyrektorem ds. handlu i marketingu. Generalnie moja działalność dotyczyła sprzedaży i serwisowania urządzeń  elektronicznych, komputerów i oprogramowania. Obecnie prowadzę działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży i wdrażania oprogramowaniem dla firm (finanse i księgowość, kadry i płace).

 

Zainteresowania, pasje, ulubione zajęcia

Fascynacja historią i zabytkami Gdańska i Pomorza. Piesze wycieczki, jazda rowerem, spacery z psami (mam dwa psy – labradora i gończego polskiego), polowanie. Lektury związane z polityką i ekonomią.

 

Doświadczenie w pracy społecznej, przynależność do organizacji pozarządowych, partii politycznych

Działalnością społeczną dotychczas niewiele się zajmowałem. Ale będąc ojcem trójki dzieci, wykonując prace, które pochłaniały znacznie więcej niż 8 godzin dziennie nie bardzo miałem na to czas. Ale z wiekiem dojrzewa się do pewnych rzeczy. Jak zaczynałem mieszkać w Osowej, co miało miejsce w roku 1990, wtedy było tu raptem kilka ulic. Będąc zajętym swoja codzienną walką o byt, ledwo zauważyłem jak Osowa zmieniła się w dużą dzielnicę. Należę do Prawa i Sprawiedliwości i jestem członkiem Polskiego Związku Łowieckiego.

 

Mój pomysł na Osowę; priorytety dla dzielnicy

Pomysły jakie chciałbym realizować pracując jako radny dzielnicy to:

- bezpieczne przejście dla pieszych i ścieżka rowerowa nad obwodnicą;

- system ścieżek rowerowych;

- miejska plaża czynna latem nad Jeziorem Osowskim;

- otwarcie domu kultury;

- odpowiednia liczba miejsc w przedszkolach i żłobkach;

- „oświecenie” Osowej – obecnie bardzo wiele ulic nie posiada miejskiego oświetlenia, wymaga to zmiany;

- podniesienie rangi i poziomu kształcenia w naszym Liceum;

- zmniejszenie uciążliwości związanej z dojazdami samochodem do Oliwy i innych dzielnic.

 

Dlaczego warto głosować na mnie?

Jestem osoba posiadającą znaczące wykształcenie oraz duże doświadczenie zawodowe w rożnych organizacjach. Jestem osobą odpowiedzialną. Mam 52 lata ale jednocześnie bardzo dużo energii, którą potrafię skutecznie wykorzystać. Potrafię planować i skutecznie realizować wytyczone plany. Jestem negocjatorem i osobą która potrafi współpracować z osobami w różnym wieku i pochodzącymi z różnych środowisk.

----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Katarzyna Komorowska 

 

Wykształcenie, praca zawodowa, inne kompetencje

Wykształcenie:

- Politechnika Gdańska – Wydział Budownictwa Lądowego

- PWSH w Gdyni – Filologia Angielska oraz Terapia Pedagogiczna

Praca zawodowa:

- Nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących.

- Koordynator projektów w Fundacji PDN „Pierwszy Krok”.

 

Zainteresowania, pasje, ulubione zajęcia

- Czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Wspólne wyjścia na spacer, koncert czy do kina.

- Sport – pływanie, gimnastyka, nordic-walking.

 

Doświadczenie w pracy społecznej, przynależność do organizacji pozarządowych, partii politycznych

- Radna dzielnicy Osowa (kadencji 2011-2015 oraz 2015-2019)

- Prezes Fundacji - od 20 lat pracuje na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Pierwszy Krok”, koordynując wiele projektów zapewniających podopiecznym stałą kompleksową rehabilitację i integrację.

- Uczestnik różnych działań na rzecz dzielnicy. (Między innymi, pozyskanie środków z grantów miejskich na realizację siłowni zewnętrznej przy ZSO nr2, realizacja i nadzór nad obiektem)

- Członek zespołu pracującego nad koncepcją Domu Sąsiedzkiego i Centrum Społeczno-Kulturalnego w Osowej.

- Organizator wielu imprez i spotkań o charakterze integracyjnym i kulturalnym dla lokalnego społeczności.

 

Mój pomysł na Osowę; priorytety dla dzielnicy

Chcę dzielnicy przyjaznej i dostępnej dla wszystkich.

- Kontynuacja rozpoczętych już działań w celu powstania Centrum Społeczno-Kulturalnego z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Powstanie i modernizacja dróg, chodników, oświetlenia.

- Tworzenie miejsc zielonych i małej architektury.

- Współpraca ze szkołami i organizacjami ngo.

 

Dlaczego warto głosować na mnie?

Wiedza i doświadczenie w pracy na rzecz innych ludzi.

Umiejętność słuchania innych, analiza spostrzeżeń, empatia.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sławina Kosmulska

 

Wykształcenie, praca zawodowa, inne kompetencje

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa lądowego, ale obecnie, od ponad 20 lat wykonuję zawód rzeczoznawcy majątkowego. Wcześniej pracowałam w biurze projektów i na budowie. Przez około 2 lata ( w końcu lat 80-tych ) pracowałam w LWSM Osowa, najpierw jako inżynier budowy, potem jako inspektor nadzoru.  Od 1997 roku mam własną, dobrze prosperującą, firmę. Współpracuję głównie z sądami, jako biegły sądowy. Przez wiele lat byłam wykładowcą na studiach zaocznych i podyplomowych na Politechnice Gdańskiej, Uniwersytecie Gdańskim, w Sopockiej Szkole Wyższej, w Wyższej Szkole Bankowej, kształcąc młodych rzeczoznawców. Przez kilka lat byłam członkiem komisji egzaminacyjnej przy Ministerstwie Budownictwa. Jako aktywny członek organizacji zawodowych publikowałam szereg artykułów fachowych w czasopismach jak Beck Nieruchomości, czy Rzeczoznawca Majątkowy i na portalach internetowych. W 2009 r. skończyłam studia podyplomowe z psychologii społecznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej pod kierunkiem prof. Bogdana Wojciszke. 

 

Zainteresowania, pasje, ulubione zajęcia

Czas wolny lubię spędzać w domku na Kaszubach, czytając literaturę piękną, historyczną, biograficzną. Lubię pływać i spacerować po lesie. Interesuję się polityką i sprawami społecznymi, kocham zwierzęta, mam w domu dwa koty, a  u córki jeszcze kolejne dwa. Włączam się w walkę o ochronę zwierząt i ochronę przyrody. Lubię być aktywna społecznie, udzielać się w organizacjach, słuchać ciekawych wykładów i uczestniczyć w ciekawych dyskusjach.

 

Doświadczenie w pracy społecznej, przynależność do organizacji pozarządowych, partii politycznych

Pierwszą organizacją, do której wstąpiłam była Pomorania, klub studencki przy Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim, byłam jej prezeską w latach 1973-1975. Do teraz jestem członkiem ZKP, pełniąc obecnie funkcję członka Komisji Rewizyjnej w Oddziale Gdyńskim. Byłam członkiem Solidarności w latach 80-tych, pełniłam w latach 88-89 - funkcję przewodniczącej NSZZ Solidarność w LWSM Osowa. Od początku lat 90-tych jestem członkiem Gdańskiego Komitetu Obywatelskiego, obecnie pełnię w nim funkcję skarbnika. GKO od wielu lat oprócz zajmowania stanowiska w sprawach społecznych, posiada kuchnię, w której przygotowywane są posiłki dla ponad 500 osób: bezdomnych, starszych, chorych i dzieci w szkołach. W latach 2004-2006 byłam członkiem Gdańskiej Rady Organizacji Pozarządowych. Od 2012 roku jestem aktywnym członkiem Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Poległych Stoczniowców 1970 w Gdańsku, gdzie od kilku lat pełnię funkcję sekretarza zarządu. W komitecie zajmujemy się upamiętnianiem osób, które zginęły w Grudniu 1970 roku, osób, które budowały Pomnik, a także zajmujemy stanowisko w sprawach społecznych. Oprócz tego od maja 2018 roku jestem aktywnym członkiem Stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska i z jego ramienia kandydowałam w 2018 roku Rady Miasta.

Na początku 2019 roku zostałam zaproszona do Rady Społecznej przy Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w Gdańsku.

 

Mój pomysł na Osowę; priorytety dla dzielnicy

Jest kilka ważnych spraw, które trzeba w tej kadencji załatwić.

1. Centrum kulturalne: dom sąsiedzki, dom kultury, biblioteka, czy choćby sala spotkań dla mieszkańców!

2. Dopilnowanie remontu ulicy Kielnieńskiej- zaplanowanego  przez miasto

3. Wykonanie nawierzchni ulicy Koziorożca i ulic sąsiednich

4. Remont nawierzchni innych ulic, np. Sołdka, ale też inne

5. Naprawa chodników

6. Większa liczba ławek na ulicach

7. Przystanek PKM przy ulicy Kielnieńskiej

 

Dlaczego warto głosować na mnie?

Dlatego, że mam doświadczenie w pracy społecznej, jestem słowna, solidna, pracowita i sprawna w działaniu. Staram się dążyć do wyznaczonego celu wszystkimi możliwymi sposobami. Lubię być aktywna i pracować w zgranym zespole. 

---------------------------------------------------------------------------------------------

Renata Krajka 

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jakub Krenz

 

Wykształcenie, praca zawodowa, inne kompetencje

Ukończyłem Uniwersytet Gdański na Wydziale Nauk Społecznych - kierunek politologia. Posiadam licencjat Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii. Oprócz tego ukończyłem studia podyplomowe w zakresie zarządzania kryzysowego. Od 20 lat jestem żołnierzem zawodowym. Podczas służby odbyłem wiele specjalistycznych kursów, m.in.: administrator ochrony danych osobowych, audytor wewnętrzny, specjalista kadr i płac. Obecnie wykonuję obowiązki w wojskowej logistyce medycznej.

 

Zainteresowania, pasje, ulubione zajęcia

Moją największą pasją jest sport. Posiadam licencję trenerską Grassroots C, która pozwala mi trenować młodych adeptów piłki nożnej w jednej z osowskich akademii piłkarskich. Regularnie gram w piłkę nożną, pływam, żegluję i jeżdżę rowerem. Moim drugim hobby jest kuchnia, w której często się udzielam oraz profesjonalnie pracuję jako freelancer.

 

Doświadczenie w pracy społecznej, przynależność do organizacji pozarządowych, partii politycznych

Nigdy nie należałem do żadnej partii politycznej. Od 2007r. jestem członkiem PZŁ. Mój brak aktywności w samorządzie terytorialnym jest wynikiem wykonywanego przeze mnie zawodu.

 

Mój pomysł na Osowę; priorytety dla dzielnicy

W Gdańsku Osowa mieszkam od kilku lat za sprawą mojej małżonki – rodowitej osowianki. Każdego dnia widać jak zmienia się nasza dzielnica, a mieszkania rosną jak grzyby po deszczu. Myślę, że priorytety są ciągle te same - budowa nowych dróg, terenów zielonych, placów zabaw dla dzieci, udogodnień dla niepełnosprawnych. W dalszym ciągu należy rozwijać komunikację. Nie tylko potrzebny nam jest nowy przystanek PKM, ale też sprawniejsze połączenia autobusowe z główną częścią miasta. Bardzo ważne jest dla mnie bezpieczeństwo na drogach, które powinny być dobrze oświetlone. Chciałbym walczyć z piractwem drogowym w naszej dzielnicy, gdyż strefa ograniczenia prędkości do 30km/h jest notorycznie naruszana. Osowa powinna mieć więcej szkół i przedszkoli. Może w końcu powstanie pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej?! W tych wszystkich tematach jestem gorącym orędownikiem.

 

Dlaczego warto głosować na mnie?

Warto na mnie głosować, gdyż jestem bardzo zainteresowany rozwojem Gdańska Osowy, z którą związałem swoją przyszłość, a moje dziecko uczęszcza do jednego z przedszkoli. Jest nas coraz więcej i musimy zadbać jak najlepiej o naszą dzielnicę.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Stanisław Krzemiński

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

Piotr Ludwichowski

 

Wykształcenie, praca zawodowa, inne kompetencje

Wyższe, nauczyciel wychowania fizycznego w SP 81 Gdańsk.

 

Zainteresowania, pasje, ulubione zajęcia

Sport, fotografia.

 

Doświadczenie w pracy społecznej, przynależność do organizacji pozarządowych, partii politycznych

Radny dzielnicy dwóch kadencji, wiceprezes Olimpia Osowa. Wieloletnie doświadczenie w pracy na rzecz społeczeństwa.

 

Mój pomysł na Osowę; priorytety dla dzielnicy

Chciałbym wspierać wszelkie działania na rzecz edukacji oraz sportu w naszej dzielnicy.

 

Dlaczego warto głosować na mnie?

Jestem zaangażowany w życie naszej dzielnicy. Mam ogromne doświadczenie i duże sukcesy.

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

Beata Pawlik


 

Wykształcenie, praca zawodowa, inne kompetencje

Wyższe, psycholog, adiunkt w Uniwersytecie Gdańskim, Akademii Pomorskiej, Wyższej Szkole Administracji i Biznesu, Wyższej Szkole Bankowej. Pracownik w stowarzyszeniach pracujących na rzecz osób wykluczonych. Prezes Stowarzyszenia Edukatorów i Terapeutów „Zaczarowani”.

 

Zainteresowania, pasje, ulubione zajęcia

Zainteresowania humanistyczne, literatura i malarstwo. Sport (narty, łyżwy, rower, tenis, wycieczki górskie, kajakarstwo). Śpiew i amatorska gra na skrzypcach i gitarze.

 

Doświadczenie w pracy społecznej, przynależność do organizacji pozarządowych, partii politycznych

Wieloletnia praca w organizacjach społecznych na rzecz osób wykluczonych społecznie, a zwłaszcza na rzecz osób dotkniętych chorobą Alzheimera. Radna ostatniej kadencji w radzie dzielnicy. Członek Komitetu Obrony Demokracji.

 

Mój pomysł na Osowę; priorytety dla dzielnicy

DOM SĄSIEDZKI. Kontynuacja prac z myślą o utworzeniu w dzielnicy Domu Sąsiedzkiego (miejsca integracji mieszkańców, miejsca dla osób niepełnosprawnych, młodzieży „opuszczającej” system edukacyjny – przestrzeni do działań edukacyjnych i kulturalnych; filia biblioteki,

MIEJSCE WYTCHNIENIOWE. Stworzenie w dzielnicy przestrzeni „wytchnieniowej” dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów (miejsce bezpieczne dla chorych – zwłaszcza chorych z zaburzeniami poznawczymi, którego architektura i funkcjonalność sprawią, że opiekun będzie mógł także odpocząć i nie będzie zmuszony ciągle „nadzorować” chorego),

WSPARCIE DLA OPIEKUNÓW. W ramach budżetu obywatelskiego opracowanie i zrealizowanie programu wsparcia dla opiekunów osób przewlekle chorych (zwłaszcza z demencją): warsztaty, wykłady, punkt informacyjny,

ŚRODOWISKO NATURALNE. W ramach budżetu obywatelskiego podjęcie działań upowszechniających ochronę środowiska i kształtowanie postaw przeciwdziałających niehumanitarnym metodom rozwiązywania problemów wynikających z sąsiedztwa Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego (wizyty zwierząt na terenie dzielnicy),

POSTAWY OBYWATELSKIE. W ramach budżetu obywatelskiego podjęcie działań edukacyjnych związanych z kształtowaniem dojrzałych postaw społecznych (tolerancja, równość, demokracja). Program skierowany do uczniów szkół.

 

Dlaczego warto głosować na mnie?

Warto na mnie zagłosować, ponieważ staram się zawsze dopełnić swoich zobowiązań.

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

Barbara Pawłowska

 

Wykształcenie, praca zawodowa, inne kompetencje

Wykształcenie wyższe, profesor ekonomii na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Zainteresowania, pasje, ulubione zajęcia

Od 30 lat zajmuję się zrównoważonym rozwojem zarówno w pracy zawodowej, jak i w działalności społecznej. Koncepcja zrównoważonego rozwoju to idea, która łączy cele ekonomiczne, społeczne i środowiskowe w sposób równoważny. Jej efektem jest poprawa jakości życia mieszkańców. Nic nie zyskamy podnosząc poziom materialny naszego życia, zapominając o środowisku przyrodniczym, w którym żyjemy czy relacjach społecznych. Ważna jest równowaga i to ona decyduje o jakości naszego życia. Jeśli nie zadbamy o przyrodę teraz, w przyszłości nie da się jej odzyskać. Będziemy funkcjonować w betonowych, szarych,  zadymionych i zanieczyszczonych  miastach.  Mamy jeszcze czas, żeby zawrócić z tej drogi i wspólnie wypracować miejsce do życia o jakim marzymy.

Moją pasją jest natura, praca w ogrodzie i kompozycje florystyczne. Lubię podróże i dobre książki.  Wielką przyjemność sprawiają mi spacery z psem.

 

Doświadczenie w pracy społecznej, przynależność do organizacji pozarządowych, partii politycznych

Uczestniczę w pracach ministerialnego  zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw. Aktywnie wprowadzam zasady społecznej odpowiedzialności na Uniwersytecie Gdańskim. Między innymi od 2018 r. promuję ideę i cele zrównoważonego rozwoju w ramach Europejskich Tygodni Zrównoważonego Rozwoju. Współpracowałam z Radą Dzielnicy  Osowa VI kadencji w zakresie ochrony środowiska i terenów biologicznie czynnych.

 

Mój pomysł na Osowę; priorytety dla dzielnicy

1. Uporządkowanie przestrzeni: walka z wszechobecnym chaosem przestrzennym, zrównoważony rozwój dzielnicy, uporządkowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego;

2. Ochrona środowiska i terenów biologicznie czynnych przed dewastacją,  rozwój terenów zielonych i rekreacyjnych na terenie dzielnicy; monitoring jakości powietrza w dzielnicy, zainstalowanie czujników pomiarowych jakości powietrza, wspieranie działania na rzecz wymiany mało efektywnych, przestarzałych pieców węglowych, wspólne działania na rzecz informacji o skutkach palenia śmieci;

3. Zintegrowanie dzielnicy z pozostałymi obszarami Trójmiasta: lepsze połączenia transportem publicznym i łatwiejszy wyjazd z Osowej, działania na rzecz upłynnienia ruchu w najbardziej zakorkowanych miejscach;

4. Poprawa bezpieczeństwa w dzielnicy:  uporządkowanie organizacji ruchu  i jego uspokojenie, oświetlenie ulic, modernizacja i rozbudowa układu drogowego, wspieranie rozwoju ruchu rowerowego, bezpieczny przejazd rowerem nad obwodnicą, poprawa połączeń rowerowych do Oliwy;

5. Działania w obszarze społecznym na rzecz rozbudowy szkół, powstania filii biblioteki publicznej czy też miejsc spotkań mieszkańców Osowej; promowanie partycypacji społecznej mieszkańców w kluczowych sprawach i ich współdecydowania o planach rozwojowych dzielnicy.

 

Dlaczego warto głosować na mnie?

Jestem wytrwała w swoich działaniach, potrafię podejść do problemów w sposób strategiczny i podjąć współpracę dla osiągnięcia zaplanowanych, wspólnych celów.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sebastian Mikołaj Radziusz

 

Wykształcenie, praca zawodowa, inne kompetencje

Absolwent Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego – magister inżynier okrętownictwa i doktor nauk ekonomicznych. Wieloletni pracownik administracji publicznej, a obecnie przedsiębiorca. Wykładowca, doradca i publicysta ekonomiczny. Specjalista w zakresie finansów i ekonomii, z doświadczeniem praktycznym i naukowym.

 

Zainteresowania, pasje, ulubione zajęcia

Poza problemami natury społeczno-ekonomicznej interesuję się także historią i relacjami międzynarodowymi. Największą przyjemność czerpię z bycia ze swoją rodziną, wspólnych zabaw i objaśnianiu dzieciom otaczającego świata. Jesteśmy także aktywnymi użytkownikami osowskich ścieżek rowerowych, placów zabaw i obiektów sportowych.

 

Doświadczenie w pracy społecznej, przynależność do organizacji pozarządowych, partii politycznych

Jestem głęboko przekonany, że relacje społeczne w znaczący sposób decydują o jakości życia, a ich rozwój może następować na wielu płaszczyznach. Z tego powodu zawsze starałem się uczestniczyć w rozmaitych przedsięwzięciach na rzecz pojedynczych ludzi, jak i całych społeczności. Znaczenia współpracy doświadczałem już w młodym wieku, gdy byłem zaangażowany w profesjonalny sport, a także będąc od 25 lat członkiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obecnie jestem społecznym doradcą ekonomicznym jednej z komisji sejmowych.

 

Mój pomysł na Osowę; priorytety dla dzielnicy

Jestem zwolennikiem zrównoważonego rozwoju dzielnicy, z respektowaniem opinii i potrzeb różnych grup jej mieszkańców. Należy również wywierać większy niż dotychczas wpływ na władze miasta, by w bardziej znaczącym stopniu realizowały one zadania zgodne z interesem Osowian. Do priorytetów bez wątpienia należy zaliczyć rozwój infrastruktury i komunikacji, a także bezpieczeństwo i kształtowanie przyjaznej przestrzeni. Należy tu wziąć pod uwagę takie potrzeby jak rozbudowa i remonty małej architektury, rozwiązanie problemów transportu publicznego, zwiększenie dostępności do żłobków i przedszkoli oraz polepszenie oferty rekreacyjno-kulturalnej. Rada dzielnicy powinna również w większym stopniu dbać o wzajemną komunikację z mieszkańcami, by docierać do nich w szerszym zakresie i lepiej wsłuchiwać się w ich głosy.

 

Dlaczego warto głosować na mnie?

Posiadanie małych dzieci i rodziców w wieku emerytalnym skłania mnie do wyraźnego widzenia potrzeb różnych grup mieszkańców. Nie jestem zwolennikiem usilnego forsowania własnych pomysłów, a raczej poddawania ich krytyce i poszukiwania najlepszych rozwiązań. Chciałbym pracować na rzecz naszej dzielnicy, by dla każdego stała się bardziej wygodna i przyjemna do życia. Jestem głęboko przekonany, że w tym względzie każdy głos mieszkańca powinien być dostrzeżony. Dlatego właśnie zdecydowałem się zaoferować Osowianom swoje kompetencje, doświadczenie i zaangażowanie. Działanie na rzecz naszej wspólnoty byłoby dla mnie ogromnie zaszczytne i satysfakcjonujące.

 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas