Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prezentacja kandydatów do Rady Dzielnicy - cz. III

2019-03-17 22:21:31

 

 

 

 

 

 

Marcin Skrzyński

-------------------------------------------------------------------

 

Bartosz Mateusz Stefański

 

Wykształcenie, praca zawodowa, inne kompetencje

Wykształcenie wyższe, magister inżynier informatyki. Były Radny Dzielnicy Osowa VI kadencji

 

Zainteresowania, pasje, ulubione zajęcia

Interesuję się niezmiennie swoją dzielnicą, Osową. Rozwijam swoje pasje do informatyki, transportu zbiorowego, sportu, muzyki i podróżowania. W wolnym czasie także rozwijam się lingwistycznie poprzez naukę języków - angielskiego oraz norweskiego.

 

Doświadczenie w pracy społecznej, przynależność do organizacji pozarządowych, partii politycznych

Miałem okazję pracować na rzecz Osowej jako Radny Dzielnicy. Przez 4 lata udało mi się wdrożyć lub wesprzeć wiele pomysłów z różnych dziedzin, m. in. udało mi się poprawić transport publiczny, współpracowałem nad utworzeniem sieci biblioteczek plenerowych, zinwentaryzowałem zasoby dzielnicy (zieleń, mała infrastruktura, drogi, chodniki, oświetlenie), działałem aktywnie na rzecz Budżetu Obywatelskiego (dwa zwycięskie projekty), a także starałem się aktywizować mieszkańców i uświadamiać ich o istnieniu i możliwościach Rad Dzielnicy (m. in. coroczne ankiety budżetowe).

 

Mój pomysł na Osowę; priorytety dla dzielnicy

Chciałbym nadal móc zabiegać i realizować to, czym zajmowałem się w poprzedniej kadencji.

Oto kilka najważniejszych projektów na mojej liście:

- Dalszy rozwój komunikacji publicznej w naszej dzielnicy, aby wyjazd z naszej dzielnicy stał się łatwiejszy i wygodniejszy;

- Rozbudowa szkół podstawowych, utworzenie przedszkola i żłobka;

- Utworzenie parków i zieleńców przy współpracy z Gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni na podstawie zinwentaryzowanych zieleńców osowskich;

- Remont dróg i chodników;

- Praca nad przyspieszeniem oświetlenia osowskich ulic z programu „Jaśniejszy Gdańsk”

- Dążenie do budowy ulicy Nowej Kielnieńskiej wraz z remontem w formie bulwaru ulicy tzw. „starej” Kielnieńskiej;

- Dążenie do budowy nowej ulicy Spacerowej z buspasami i drogą rowerową;

- Chciałbym także, aby w dzielnicy powstały miejsca lub instytucje, które pozwolą nam „załatwić” wiele spraw w dzielnicy bez wyjeżdżania do sąsiednich dzielnic, czyli m. in. Punkt Obsługi Mieszkańców (urząd miejski), punkt biblioteki miejskiej, Dom Sąsiedzki (Centrum Społeczne i Kulturalne), centrum medyczne (dzienny dom opieki nad seniorami i niepełnosprawnymi), kino w CH Osowa. Chciałbym dążyć do tzw. „dzielnicy małych odległości”, w której będziemy mogli załatwić większość spraw urzędowych i kulturalnych bez potrzeby opuszczania Osowej

- Stała współpraca z Radnymi Miejskimi z naszego okręgu nad stałym monitorowaniem potrzeb Osowian.

 

Dlaczego warto głosować na mnie?

Jestem młodą osobą z doświadczeniem w pracy społecznej na rzesz naszej osowskiej społeczności. Myślę, że mieli okazję Państwo poznać mnie przez ostatnie 4 lata poprzez wszelkie publikacje na osowskich portalach, w gazetce „U Nas” czy po prostu na ulicy w codziennej rozmowie.

Jestem osobą rzetelną, rozpocząłem w dzielnicy wiele projektów, udzielam się na rzecz mieszkańców dzielnicy (np. poprzez projektu do Budżetu Obywatelskiego) i mam nadzieję, że dzięki Państwa poparciu będę mieć okazję pracować kolejne 5 lat na rzecz Osowian.

--------------------------------------------------------------------

 

Karolina Sumiła

 

Wykształcenie, praca zawodowa, inne kompetencje

Ukończyłam Akademię Medyczną w Gdańsku na kierunku Ratownictwo Medyczne. Przez ponad 6 lat pracowałam przy projektach medycznych. Badania przesiewowe pacjentów na terenie całej Polski. Obecnie pracuję w firmie farmaceutycznej. Współpracuje z  Hospicjami oraz Oddziałami Onkologicznymi na terenie województwa pomorskiego.

Moja praca daje mi dużo satysfakcji. Umożliwia mi poznawanie nowych ludzi, pozwala rozwijać umiejętności komunikacyjne oraz organizacyjne.

 

Zainteresowania, pasje, ulubione zajęcia

Moją pasję dzielę razem z córką. W wolnej chwili pakujemy się i wyruszamy w podróż odkrywając piękno polskich miast. Dużo radości daje mi także członkostwo w Stowarzyszeniu Michała Szpaka w ramach której odbywa się wiele wspaniałych inicjatyw tj. odwiedziny dzieci z Oddziału Onkologii Dziecięcej w Gdańsku.

 

Doświadczenie w pracy społecznej, przynależność do organizacji pozarządowych, partii politycznych

Nie mam doświadczenia w pracy społecznej. Nie należę do żadnej partii politycznej. Chętnie zaangażuję się w prace na rzecz własnej dzielnicy, podzielę się doświadczeniem, nauczę się nowych rzeczy.

 

Mój pomysł na Osowę; priorytety dla dzielnicy

Chciałabym, aby było to miejsce pełne zieleni, miejsc na spacery, sport, odpoczynek. Chciałabym, aby wszystkie dzieci miały taki sam dostęp do zajęć dodatkowych, aby mogły bawić się i spędzać razem czas. Mieszkam na Osowie od urodzenia i pamiętam zadbane boisko szkolne. Tam graliśmy w kosza i tam biegaliśmy po bieżni. Chciałabym, aby osoby starsze nie były u nas na dzielnicy pozostawione same sobie. Muszą mieć wsparcie od sąsiadów, od Osowian. To my tworzymy to miejsce. To nam ma się tu dobrze żyć. Myślę, że jest dużo tematów które warto kontynuować i takich które się dopiero pojawią.

Ważne dla mnie jest bezpieczeństwo na dzielnicy. Jest kilka miejsc które należy doświetlić, poprawić widoczność pasów dla pieszych i zabezpieczyć je  odblaskami.

Chciałabym, by w ważnych miejscach na Osowie tj. deptak, okolice szkół czy sklepów znalazły się tablice informacyjne gdyż nie wszyscy maja dostęp do portali społecznościowych.

Chodniki w niektórych miejscach zasługują już na wymianę.

 

Dlaczego warto głosować na mnie?

Mieszkam na Osowie od urodzenia. To tu wychowuję córkę i chciałabym, aby miała cudowne dzieciństwo w cudownym i bezpiecznym miejscu. Moja mama pracuję w aptece i chyba wszyscy ją znają. Siostra pracuje w przedszkolu na Osowie, a tata jeździ autobusami miejskimi. Jesteśmy z Osową związani całym sercem i całym sobą od zawsze. To tu się wychowałam i jestem z tego powodu bardzo dumna. Chciałabym, żeby ludzie też byli dumni z naszej dzielnicy i chcieli tu mieszkać. Myślę, że wspólnymi siłami uda się kontynuować pracę poprzedniej rady i wdrożyć nowe pomysły.

--------------------------------------------------------------------------

 

Katarzyna Szablewska

 

 

Wykształcenie, praca zawodowa, inne kompetencje

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Prawa i Administracji na kierunku prawo (2016) oraz Wydziału Nauk Społecznych na kierunku psychologia (2017). Obecnie: aplikantka radcowska III roku przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku oraz prawnik w dziale prawnym spółki akcyjnej.

 

Zainteresowania, pasje, ulubione zajęcia

Moją pasją jest kuchnia. Uwielbiam próbować nowych smaków, jak również sama gotować. Od ponad roku łączę te zainteresowania z aktywnością fizyczną i zdrowym trybem życia. Następnym krokiem stała się filozofia „zero waste”, polegająca na ograniczaniu generowania odpadków i marnowania żywności, którą uczę się wdrażać w moim otoczeniu. W wolnym czasie uczę się też języka hiszpańskiego.

 

Doświadczenie w pracy społecznej, przynależność do organizacji pozarządowych, partii politycznych

Nie należę do organizacji pozarządowych ani partii politycznych. Niejednokrotnie angażowałam się jednak w przygotowanie różnorodnych wydarzeń i projektów organizacji studenckich, dlatego działalność w zakresie tworzenia przedsięwzięć oraz współpraca przy ich realizacji nie są mi obce.

 

Mój pomysł na Osowę; priorytety dla dzielnicy

Wierzę w skuteczność samorządności, szczególnie na stopniu lokalnym, dlatego chciałabym realizować swoje pomysły w dużym stopniu w oparciu o integrację i współpracę mieszkańców naszej dzielnicy.

Priorytetem dla Osowej jest w mojej ocenie poprawa komunikacji, szczególnie w godzinach szczytu. Zdaję sobie sprawę z konieczności podjęcia działań w zakresie polepszenia infrastruktury drogowej oraz organizacji transportu publicznego, m.in. poprzez zwiększenie liczby kursów autobusów w kierunku przystanku PKM oraz zsynchronizowanie czasów przyjazdów i odjazdów tych środków transportu. Będę podejmowała wszelkie możliwe kroki, aby do tego doprowadzić, jednak ważne są także działania bieżące, które może podjąć każdy z nas. Dlatego proponuję zaangażowanie mieszkańców Osowej w „osowski BlaBlaCar” inicjatywę opartą na korzystaniu ze wspólnych przejazdów.

Poza kwestiami transportu mam zamiar umożliwiać mieszkańcom wdrażanie idei „zero waste” w swoim otoczeniu. Niezbędne będzie do tego wprowadzanie odpowiednich narzędzi oraz akcje informacyjne i edukacyjne. Pozwoli to w dłuższej perspektywie na oczyszczenie dzielnicy i zachowanie jej pięknej na długie lata.

Niezależnie od powyższego mam zamiar angażować się w realizację pozytywnych inicjatyw każdej natury: integrację mieszkańców, połączoną z propagowaniem aktywności sportowej i zdrowego trybu życia, poprawę bezpieczeństwa oraz zagospodarowanie, w tym oczyszczenie, zaniedbanych obszarów dzielnicy (m.in. okolic jeziora). Chciałabym także stworzyć przestrzeń dla spotkań mieszkańców: dać im możliwość poznania się, dzielenia się swoimi pasjami i zarażania nimi innych. Pomoże w tym organizacja plenerowych pikników lub tworzenie klubów sąsiedzkich.

 

Dlaczego warto głosować na mnie?

Mam wiedzę i doświadczenie, które pozwolą mi na właściwe wykonywanie obowiązków w radzie dzielnicy: wiem, jak działają jednostki samorządu terytorialnego oraz w jaki sposób funkcjonują przedsiębiorcy, co z pewnością pozwoli mi na realizację niezbędnych dla dzielnicy przedsięwzięć.

Tym, co mnie wyróżnia, są jednak propozycje projektów niewymagających skomplikowanych procedur: inicjatywy angażujące mieszkańców i poprawiające życie dzielnicy „od zaraz”. Mam wiele takich pomysłów oraz – co ważne – także narzędzi i zapału do ich realizacji. Pomocą mogą okazać się utrzymywane przeze mnie w dalszym ciągu kontakty z organizacjami studenckimi. Studenci niejednokrotnie potrzebują przestrzeni do realizacji społecznie ważnych inicjatyw, co na obszarze dzielnicy może przerodzić się w owocną i obustronnie korzystną współpracę.

--------------------------------------------------------------------------

Michał Szulc

--------------------------------------------------------------------------

Michała Szweda 

 

Wykształcenie, praca zawodowa, inne kompetencje

Średnie. Pracuję w Gdańskiej Komunikacji Miejskiej jako kierowca. Prowadzę z żoną działalność „Magiel Osowa”

 

Zainteresowania, pasje, ulubione zajęcia

Interesuję sie sportem. Moją pasją jest ogród I praca w nim, w wolnych chwilach majsterkuję.

 

Doświadczenie w pracy społecznej, przynależność do organizacji pozarządowych, partii politycznych

Nie należę do żadnej partii i organizacji pozarządowej. Jestem człowiekiem otwartym na pomoc innym i na każdą prośbę, lub inicjatywy sąsiedzkie. Jestem gotowy do działania

 

Mój pomysł na Osowę; priorytety dla dzielnicy

Ścieżka rowerowa łącząca Osowę z Chwaszczynem.

Oświetlenie przystanku Kukawka. Wiata przystankowa na Iławskiej.

Mieszkamy w okolicy jeziora i trzeba takie dobrodziejstwo wykorzystać. Może by się udało zorganizować kąpielisko.

Moim marzeniem jest wieża widokowa na górze Studenckiej.

 

Dlaczego warto głosować na mnie?

Jestem osobą gotową podejmować nowe wyzwania, sumienne wykonuję powierzone mi zadania


--------------------------------------------------------------------------

Rafał Toczek

--------------------------------------------------------------------------

Renata Wadecka - Gidzińska

--------------------------------------------------------------------------

 

Magdalena Maria Wilczewska

 

Wykształcenie, praca zawodowa, inne kompetencje

Studentka V roku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku „Topolówka”.

Od trzech lat zawodowo pracuje jako Specjalista Działu Prawnego w wielobranżowym biurze projektowym w Gdańsku

 

Zainteresowania, pasje, ulubione zajęcia

Moją największą pasją od zawsze był śpiew, który przez dłuższy okres czasu (8 lat)  rozwijałam przez udzielanie się w zespole „Effatha”, który działa przy Parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowie;

Od czasu rozpoczęcia pracy zawodowej rozwijam się w sferze prawa gospodarczego publicznego, w szczególności prawa budowlanego, z czym wiąże bezpośrednio swoją przyszłość.

Jestem także dumną właścicielką pięknego psa rasy Cocker Spaniel z którym uwielbiam spacerować.

 

Doświadczenie w pracy społecznej, przynależność do organizacji pozarządowych, partii politycznych

Jestem niezależną kandydatką do Rady Dzielnicy.

Swoje niewielkie doświadczenie w pracy społecznej chciałabym rozwijać, w szczególności, poprzez swoją dynamiczną pracę w ramach jednostki bezpośrednio związanej z moją dzielnicą.

Od 2011 r. jestem czynnym członkiem i współtwórcą grupy „Ichtis”, w ramach której organizowaliśmy pomoc dla osób starszych, odwiedziny w domach starców i gdańskich domach dziecka, a także inne wydarzenia o charakterze społecznym.

 

Mój pomysł na Osowę; priorytety dla dzielnicy

Największym problemem naszej dzielnicy jest Infrastruktura.

Z jednej strony - prężnie rozwijająca się nowa część Osowy, w której potrzebne są nowe porządne inwestycje w utwardzone drogi, chodniki, oświetlenie, elementy małej architektury - takie jak - place zabaw, prozaiczne śmietniki, ławki. Z drugiej strony - szybko starzejące się osiedla domów jednorodzinnych z dziurawymi drogami dojazdowymi, nierównymi chodnikami stanowiącymi przeszkodę dla wózków i osób starszych oraz szybko dziczejącą zielenią, która została zaniedbana przez miasto.

W związku z powyższym, wykonując obowiązki radnego na rzecz naszej dzielnicy chciałabym skupić się na realizacji projektów infrastrukturalnych i upiększeniu naszej okolicy, co w połączeniu z moją pracą zawodową, w której stykam się z wyjątkowo doświadczonymi projektantami, planistami oraz innymi osobami zajmującymi się branżą budowlaną i rewitalizacyjną, może być skutecznym narzędziem by poprawić naszą sytuację życiową w Osowie.

 

Dlaczego warto głosować na mnie?

Jestem „rdzennym” mieszkańcem Osowy - tutaj chodziłam do szkoły podstawowej, później do gimnazjum. Tutaj mieszkają wszyscy ludzie, którzy są bliscy mojemu sercu; w Osowie także pragnę założyć swoją rodzinę.

Problemy naszej dzielnicy są mi bardzo dobrze znane. Wielokrotnie miałam poczucie, że są one bezpośrednio moimi własnymi problemami, z którymi wspólnie z Nową Radą Dzielnicy chciałabym skutecznie walczyć. 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Paweł Zarzycki

 

Wykształcenie, praca zawodowa, inne kompetencje

Od ponad roku pełnię funkcję przewodniczącego Młodzieżowej Rady Dzielnicy Osowa w związku z czym uczestniczyłem w wielu spotkaniach publicznych i sesjach Rady Dzielnicy Osowa. Wziąłem udział w cyklu spotkań przygotowujących do pełnienia funkcji radnego dzielnicy.

 

Zainteresowania, pasje, ulubione zajęcia

Jestem znany z tego, że interesuję się praktycznie wszystkim. Wierzę, że taki sposób życia czyni ze mnie świetnego społecznika skłonnego do zrozumienia jak największej grupy ludzi. Moje szerokie zainteresowania idą w parze z moją największą pasją jaką jest praca na rzecz społeczeństwa i powodują że moja działalność jest bardziej efektywna. Są to między innymi : - transport; -psychologia; -prawo; -urbanistyka

Doświadczenie w pracy społecznej, przynależność do organizacji pozarządowych, partii politycznych

Pracę społeczną w szerszym zakresie zacząłem w wieku 13 lat jako uczeń Osowskiego gimnazjum w którym pełniłem funkcję wiceprzewodniczącego samorządu uczniowskiego i mediatora. W późniejszym czasie zostałem wybrany do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Osowa i objąłem stanowisko przewodniczącego. Dzisiaj jestem w grupie najbardziej aktywnych działaczy społecznych skupionych wokół rozwoju naszej dzielnicy. Współpracuję z radnymi miasta, młodzieżowymi radnymi miasta oraz organizacjami pozarządowymi. Nie jestem jednak członkiem żadnej z partii politycznych.

 

Mój pomysł na Osowę; priorytety dla dzielnicy

W Radzie Dzielnicy Osowa chciałbym kontynuować obecną działalność ukierunkowaną na rozwój infrastruktury drogowej i komunikacji miejskiej. Uważam, że 3000 podpisów poparcia które udało mi się zebrać wspólnie z Jankiem Peruckim na rzecz budowy drugiego przystanku PKM wyrażają sprzeciw mieszkańców wobec idei dzielnicy dużych odległości i ciągłych zatorów drogowych na ulicy Kielnieńskiej czy Spacerowej.  W dalszym ciągu będę współpracował z młodzieżą i seniorami oraz zwrócę uwagę na zaniedbane, kulturalne aspekty naszej dzielnicy..

 

Dlaczego warto głosować na mnie?

Mam odwagę by pomimo młodego wieku rywalizować ze znacznie bardziej zasłużonymi osobami o miejsce przy stole. Przy stole, przy którym już nie raz siedziałem chciałbym teraz zasiąść jako radny dzielnicy – nie dla upiększenia CV, rozgłosu czy pieniędzy. Wiem po prostu, że w ten sposób będę miał jeszcze więcej możliwości wpływania na rozwój Osowy– a nie znalazłem jeszcze w swym krótkim życiu czegoś ,co sprawiałoby mi taką radość

-----------------------------------------------------------------------

 

Łukasz Żyliński

 

Wykształcenie, praca zawodowa, inne kompetencje

Absolwent Akademii Morskiej w Gdyni, wydziału elektrycznego. Wykształcenie wyższe techniczne - tytuł magister inżynier elektryk.

Inżynier, specjalista, pracownik prywatnej firmy o profilu inżynieryjno-handlowym działającym w obszarze bezpieczeństwa chemicznego, rafineryjnego i gazowniczego. Wykładowca, szkoleniowiec, publicysta.

 

Zainteresowania, pasje, ulubione zajęcia

Turystyka rowerowa, piłka nożna, piwowarstwo domowe.

 

Doświadczenie w pracy społecznej, przynależność do organizacji pozarządowych, partii politycznych

Radny Dzielnicy Gdańsk Osowa 2015-2019. Członek stowarzyszenia PSPD.

 

Mój pomysł na Osowę; priorytety dla dzielnicy

- Najmłodsi i ich rodzice maluszków - to nasza przyszłość, o którą trzeba dbać od pierwszych dni, dlatego proponuję program obniżenia krawężników, ich wymianę tak, aby chodniki były przyjazne wózkom, a rodzice bez problemów pokonali drogę do przychodni, sklepu czy do parku. A tam gdzie chodników nie ma, starania o ich budowę.

- Zwiększenie dostępności tras rowerowych poprzez połączenie ich z dolnym tarasem i Matarnią, rozbudowa systemu MEVO.

- W związku z budową w najbliższym czasie obwodnicy metropolitalnej, musimy bacznie patrzeć na rozwój dróg, aby nie stać się enklawą otoczoną drogami ekspresowymi oraz trasą tranzytową. Należy podjąć działania usprawniające i uspakajające ruch w środku dzielnicy (mini ronda, wyspy rozdzielające)

- Drobna infrastruktura - ławki, kosze na śmieci, toalety sezonowe, tablice informacyjne - małe udogodnienia i jakże nam na co dzień potrzebne.

 

Dlaczego warto głosować na mnie?

Jestem młodym, energicznym, pełnym pasji, 36-letnim mieszkańcem Osowy, wychowanym w Oruni Dolnej, dorastającym na Żabiance. Doświadczenie z życia trzech dzielnic pozwala mi lepsze zrozumienie i dotarcie do potrzeb każdej z grup społecznych. Poprzednia kadencja Rady nauczyła mnie zasad funkcjonowania w samorządzie, działałem w komisji infrastruktury i transportu oraz odpowiadałem za drobną infrastrukturę (m.in. ławki). 

Wybór na kolejną kadencję oznacza ciągłość funkcjonowania Rady, tematy są mi znane, wiem co należy dokończyć, przypilnować, rozbudować.

Moim celem jest realizacja postulatów zgłaszanych przez mieszkańców w mojej okolicy.

--------------------------------------------------------------------------

 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas