Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najładniejsza Elewacja 2018 – zgłoś swoją wspólnotę

2019-03-27 20:38:02

Konkurs na „Najładniejszą Elewację Roku 2018” rozpoczęty! To dziesiąta edycja gdańskiej tradycji, w której wybierzemy najpiękniejsze elewacje budynków mieszkalnych. Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia.

 

Do konkursu Prezydenta Miasta Gdańska na „Najładniejszą Elewację Roku 2018”, mogą przystąpić wspólnoty mieszkaniowe, które w roku 2018 przeprowadziły remont lub modernizację elewacji budynku.

Ważne jest, aby do konkursu zgłaszane były budynki, które wybudowane zostały przed 27 maja 1990 roku, zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Gdańska. Wspólnoty Mieszkaniowe mogą zgłaszać do konkursu metamorfozy przeprowadzone wyłącznie ze środków własnych, w tym również z kredytów.

 

- Zachęcam wspólnoty do zgłaszania się do udziału w konkursie. Jest to forma docenienia wspólnot i ich chęci do działania oraz wkładu w poprawienie stanu obiektów, a także estetykę budynku i tym samym najbliższej okolicy. - mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju i mieszkalnictwa. - Konkurs promuje również dobre praktyki wspólnot mieszkaniowych i dzielenie się nimi z innymi mieszkańcami.

 

50 tys. zł nagrody do podziału

W tym roku do podziału jest 50 tys. złotych, które laureaci będą mogli przeznaczyć m.in. na modernizację wentylacji, remonty klatek schodowych, uporządkowanie i utwardzenie terenu wokół budynków lub po prostu uregulować poniesione w czasie remontu wydatki.

Komisja Konkursowa w tegorocznej edycji konkursu dokona wyboru, biorąc pod uwagę takie kryteria, jak: estetyka wykonania, oryginalność projektu, atrakcyjność formy i kolorystyki, czy wpisanie się w otoczenie i kontekst przestrzenny elewacji.

Zgłoszenia konkursowe na „Najładniejszą Elewację Roku 2018” wraz załącznikami należy składać do dnia 30 kwietnia 2019r., w zamkniętej kopercie z tytułem: WGK Konkurs pt. „Najładniejsza Elewacja Roku 2018” w Urzędzie Miejskim w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12. W przypadku przesłania zgłoszenia za pośrednictwem operatora pocztowego, jako datę złożenia przyjmuje się datę wpływu do Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Termin składania zgłoszeń upływa z zakończeniem godzin pracy Urzędu Miejskiego w Gdańsku, ostatniego dnia wyznaczonego do ich składania. Wszelkich szczegółowych informacji związanych z konkursem zgłoszeń, udzielają pracownicy Referatu Rozwoju Śródmieścia Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Od 2009 roku w konkursie wzięły udział 382 wspólnoty mieszkaniowe.

 

Szczegóły, regulamin, formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie:

 

https://bip.gdansk.pl/urzad-miejski/konkursy/zarzadzenie-prezydenta-miasta-gdanska-nr-395-19-w-sprawie-regulaminu-konkursu-pt-najladniejsza-elewacja-roku-2018,a,141449

źródło: UMG

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas