Strict Standards: Redefining already defined constructor for class Object in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/libs/object.php on line 54

Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdański Festiwal Muzyczny

2019-05-17 14:46:07

Od 18 maja, przez tydzień, będą odbywały się koncerty m.in. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, Centrum św. Jana i Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku z okazji Forte/piano, czyli Gdańskiemu Festiwalowi Muzycznemu.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Miasta Gdańska. Wśród zaproszonych muzyków, znajdą się światowe sławy. Nominowany do nagrody GRAMMY i zdobywca nagrody Gramophone Joseph Moog, niemiecki artysta, który zagra z Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. W festiwalu uczestniczył będzie także pianista z Finlandii – Juho Pohjonen, który zostanie solistą koncertu symfonicznego z udziałem Orkiestry Filharmonii Bałtyckiej.

Motywem przewodnim festiwalu jest połączenie fortepianu historycznego i współczesnego, wykorzystanie instrumentu w zespole kameralnym, a także jako solisty. Zabrzmi on podczas koncertu z udziałem Rafała Blechacza, który wystąpi w duecie z koreańską skrzypaczką Bomsori Kim. Instrument będzie można usłyszeć także podczas koncertu legendarnego skrzypka Gidona Kremera. Artysta zaprezentuje się ze swoim Trio, w którym partię fortepianu wykona Georgijs Osokins, który miłośnikom muzyki klasycznej znany jest z Konkursu im. F. Chopina w Warszawie.

Jedną z atrakcji Gdańskiego Festiwalu Muzycznego będą instrumenty historyczne. Będą to fortepiany Grafa, Melchiora Guante i Bluthnera. Zagra na nich Tobias Koch, niemiecki pianista, który korzystając z trzech instrumentów wykona utwory polskiego romantyzmu i kompozycje I. J. Paderewskiego. Natomiast oryginalną wersję Koncertu f-moll Chopina bez orkiestry, przedstawi na historycznych instrumentach Krzysztof Książek laureat I Międzynarodowego Konkursu im. F. Chopina.

W programie tegorocznej edycji festiwalu ni ezabraknie stałych pozycji, koncertów jazzowych i poświęconych muzyce gdańskiej. Więcej informacji o festiwalu pod adresem http://gdanskifestiwal.pl.

 

źródło: UMG

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas