Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKCJA - ROWER DLA DZIECI Z UKRAINY

2019-05-20 09:50:52

Pani Dorota Martyniuk wraz z przyjaciółmi kolejny raz robi akcję pomocy dla dzieci z Ukrainy. Tym razem jest to zbiórka rowerów. Fundacja Świetliki postanowiła wesprzeć panią Dorotę i pomóc w zbiórce rowerów. Zbieramy rowery nadające się do użytkowania.

 

Pani Dorota pisze:

Odwiedziliśmy Ukrainę i bardzo przejęła nas sytuacja materialna i rodzinna dzieci żyjących w obwodzie chersońskim nad Morzem Czarnym. Udało nam się dotrzeć do dzieci mieszkających w maleńkiej miejscowości Prawdino leżącej w „szczerym stepie” pomiędzy Mikołajewem a Chersoniem, gdzie dróg asfaltowych po prostu nie ma. Jest to miała wioska, gdzie chałupy mają więcej niż 100 lat, a dzieci bawią się na udeptanej drodze... Chcemy zebrać dla ok. 15 dzieci tam mieszkających młodzieżowe rowery używane i przetransportować do tej miejscowości, żeby dzieci mogły jeździć nimi do szkoły. Pierwszy rower dotarł do Koli półsieroty (lat 14) już w tamtym roku! Transport rowerów zapewnia Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy w sierpniu 2019 r.

Tu relacja z odwiedzin:

http://www.tpu.org.pl/aktualnosci,tpu_z_misiami_odwiedzilo_przedszkole_strumyczek_w_rokitne.html

 

Kontakt:

Hana Lubert 503-018-669

lub

Fundacja Świetliki (https://www.facebook.com/fundacjaswietliki/) 503-018-669

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas