Czy gra u bukmachera to szansa na łatwe pieniądze?

2019-08-30 16:21:03

ARTYKUŁ INFORMACYJNY

 

 

Jeszcze niedawno głównym powodem typowania wyników była dla wielu graczy chęć podreperowania domowego budżetu. Postrzeganie zakładów wzajemnych w naszym kraju się jednak zmienia i coraz więcej klientów legalnych firm bukmacherskich ma świadomość, że obstawianie wyników wcale nie jest szansą na łatwe pieniądze.

Polacy coraz bardziej lubią przewidywać wyniki wydarzeń sportowych. Moda ta dotarła do nas z krajów Europy Zachodniej. – Bardzo często chcąc kogoś przekonać do swojej racji, po prostu się z nim zakładamy. W Polsce, tak jak w innych krajach, szczególnie w Anglii, gdzie kibice są szaleni na tym punkcie, jest to częścią kultury i cieszy się popularnością. Klucz do sukcesu to śledzić, co się dzieje, przewidywać, analizować i obstawiać ze szczęściem, ale też zachować do tego trochę dystansu i nie dać się zwariować – mówił w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Jerzy Dudek, były bramkarz reprezentacji Polski, a obecnie ambasador firmy bukmacherskiej Superbet. Wydaje się, że bardzo trafnie określił on to, w jaki sposób można odnieść sukces w zakładach. Bo to, że nie są one łatwym sposobem na zarobek, jest dla polskich graczy coraz bardziej oczywiste.

 

Jak grać u bukmachera, żeby wygrać?

 

Według różnych badań, w zakładach bukmacherskich uczestniczy od 5 do 14% dorosłych Polaków. Aż 76% z nich to mężczyźni oraz osoby między 18. a 34. rokiem życia. Są to przeważnie ludzie wykształceni, aktywni, z dużych miast. Dla nich typowanie wyników to przede wszystkim forma rozrywki, spędzania wolnego czasu, niekiedy również kibicowania ulubionej drużynie. Sporą grupę graczy stanowią również studenci oraz osoby powyżej 50. roku życia – dla nich główną motywacją wizyt u bukmacherów jest chęć podreperowania studenckiego czy domowego budżetu.

Sęk w tym, że aby naprawdę móc wzbogacić się na zakładach (nie mówimy oczywiście o ogromnych wygranych rzędu kilkuset tysięcy złotych, ale o systematycznym wychodzeniu na plus, czyli wygrywaniu kilkuset, czasem 2-3 tys. zł miesięcznie) potrzeba zarówno szczęścia, jak i regularności w grze, sporej dawki rozsądku i wolnego czasu.

 

Kilka rad od doświadczonych graczy

 

Okazuje się bowiem, że doświadczeni gracze, którym udaje się osiągać właśnie takie wyniki, poświęcają wiele czasu na analizę kursów, śledzenie wieści płynących od drużyn sportowych, wyszukiwaniu atrakcyjnych ofert. Wielu z nich ma również żelazne zasady, którymi kieruje się podczas typowania. – Na początku musisz ustalić sobie budżet i przemyśleć jednostki. Jednostką może być 50 groszy, 1 zł lub 10 zł. To wstęp. Kolejna zasada brzmi – graj pojedyncze mecze o kursach powyżej 1,7. Ważne jest, żeby unikać meczów medialnych, bo tam panują największe przekłamania kursowe. Wiele osób stawia wtedy na faworyta, a wiadomo, jak działa rynek. Kurs 1,20 jest na przykład totalnie śmieszny, zbity do poziomu nieopłacalnego, a ludzie, którzy nie rozumieją bukmacherki uważają go za normalny – mówił anonimowo w rozmowie z portalem NaTemat.pl jeden z graczy. Wiele praktycznych wskazówek dotyczących typowania możecie znaleźć również w poradniku „Jak ograć bukmachera” (tu kilka podpowiedzi jak grać za darmowy bonus 20 zł). Coraz silniejsza konkurencja oraz padające największe wygrane (1 milion w STS) powodują, że bukmacherzy podwyższają bonusy na start i w tej chwili rekordowa kwota to 3000 zł w Befan, z dodatkowym kuponem bez ryzyka za 90 zł (po rejestracji z kodem bonusowym Betfan). Dla równowagi LVBET proponuje bonus na start 1520 zł z kodem rejestracyjnym.

Do tego, by typować skutecznie przydaje się również przynajmniej podstawowa znajomość matematyki oraz mocne nerwy, zwłaszcza jeśli graczowi nie wchodzi kilka kuponów z rzędu. Doświadczeni typerzy twierdzą, że w takim sytuacjach trzeba zaryzykować jeszcze większą sumę i stawiać aż do chwili, kiedy odrobi się wszystkie straty. Czasami udaje się to zrobić nawet z nawiązką.

Jak więc widać, typowanie wyników wcale nie musi dawać gwarancji wygrywania regularnie dużych kwot – jak już wcześniej wspominano, liczy się zarówno szczęście, jak i cierpliwość, wiedza i rozsądek. Z drugiej strony, naprawdę wielu graczy potrafi wygrywać, więc warto popracować, przeanalizować czy poszukać odpowiedniego systemu, by dołączyć do tego elitarnego grona.

 

Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich.

Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać. Zauważyłeś objawy uzależnienia, skontaktuj się ze specjalistą leczenia uzależnień.

 

Mariusz Dąbek

KOMENTARZE

ja tam nie wierzę, ze można na zakładach zarobić jak się dłużej gra - jednorazowo coś trafić jak w lotka to tak, ale żeby zarabiać obstawiając cały czas? przecież to jest tak skalkulowane, żeby bukmacher na tym zarobił a nie gracz...

niedowiarek, 2019-08-31 05:45:51


DODAJ KOMENTARZkod: unas