Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Małgorzata Chmiel, kandydatka 5/5

2019-09-30 09:27:41

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Osowy!

Dzisiaj piszę do Państwa tekst wyborczy... Taki nadszedł czas.

Ponownie kandyduję w wyborach do Sejmu. Z pozycji nr 5 na liście nr 5 – Koalicja Obywatelska.

Wiarygodność budowałam przez lata. Dziś kampania, ani ulotki nie wystarczą. Starałam się rzetelnie zajmować każdym problemem, z którym do mnie Państwo przychodziliście do biura poselskiego, czy podczas spotkań w Osowej, bo o „mojej” dzielnicy nie zapomniałam.

 

Jestem architektem, w związku z czym w Sejmie zajmowałam się głównie inwestycjami i pozyskiwaniem mieszkań, bo Mieszkanie to dobro podstawowe. Realizując to powołałam w Gdańsku pierwsze na Pomorzu Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (GTBS), jako nową formę pozyskiwania mieszkań, co rozwija się z sukcesem.

Starałam się nie wchodzić w bieżące konflikty, tylko pozyskiwać pieniądze na najważniejsze inwestycje w regionie. Obiecywałam to i słowa dotrzymałam. Zostałam uhonorowana za to przez czytelników „Dziennika Bałtyckiego” tytułem „Osobowość Roku”. Bardzo dziękuję.

 

5 moich zadań na przyszłą kadencję:

1. Seniorzy zasługują na szacunek, godne i zdrowe życie. Wspieram Uniwersytet III Wieku w Gdańsku i Pruszczu Gdańskim. Współpracuję ze stowarzyszeniami seniorów, zaprosiłam też seniorów do Sejmu.

Popieram emeryturę bez podatku, dzięki temu wzrosną emerytury.

2. Realizacja najważniejszych inwestycji na Pomorzu: obwodnica Starogardu Gdańskiego, Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta, tunel pod Pachołkiem czy dokończenie remontu mostu w Tczewie.

3. Zdrowie – zwiększenie do 6,8% PKB nakładów, w tym podwyżki dla pracowników.

4. Polska bez smogu – ograniczenie „kopciuchów” i węgla. Wzrost nakładów na zdrową energię i oszczędzanie wody – studnia na deszczówkę przy domu.

5. System mieszkań chronionych dla niepełnosprawnych, dla dzieci opuszczających pieczę zastępczą i dla ludzi młodych, których nie stać jeszcze na kredyt.

 

Chciałabym kontynuować współpracę z Państwem, dlatego proszę o wsparcie i głosowanie.

Dziękuję.

 

Z poważaniem

Małgorzata Chmiel

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

A teraz wracam do spraw Osowej:

Szanowni Państwo.

 

Ostatnio obiecałam, że napiszę o planowanym przez PKP remoncie linii kolejowej nr 201 z Osowej do Gdyni w kontekście Osowej.

Nikogo nie muszę przekonywać, że remont ulicy Kielnieńskiej i budowa ul. Nowej Kielnieńskiej są niezbędne.

Dlaczego piszę o tym w kontekście remontu linii kolejowej nr 201?

PKP chce zelektryfikować linię kolejową nr 201 z Kościerzyny do Gdyni i dobudować trzeci tor na linii z Osowej do Gdyni. Wymusza to wyburzenie obecnego wiaduktu kolejowego w ciągu ulicy Kielnieńskiej, bo nie obejmie trzeciego toru.

PKP zaplanowało na czas realizacji tego toru budowę tymczasowego wiaduktu dla przejazdu. Powinniśmy, wspólnie z władzami Gdańska, zabiegać o to, żeby ten tymczasowy wiadukt powstał jako pełnometrażowy obiekt inżynierski dla przyszłej ul. Nowej Kielnieńskiej. W ten sposób moglibyśmy zacząć realizację ul. Nowej Kielnieńskiej od najdroższego elementu tej drogi, czyli od wiaduktu nad trasą kolejową. TO BARDZO WAŻNE!

Modernizacja linii kolejowej z Osowej do Gdyni jest dobrą okazją do wybudowania przystanku PKM „Kielnieńska”, za czym lobbuję od dawna. Zmniejszyłby on ruch samochodowy na ulicach Osowej. Deklaruję dalsze naciski.

 

Państwo wiedzą, że jestem zwolenniczką tunelu pod Pachołkiem, Nowej Spacerowej i Nowej Kielnieńskiej. To jedyny, skuteczny sposób „odkorkowania” Osowej. Przez całą mijającą kadencję Sejmu składałam poprawki do budżetu o pieniądze na tę trasę, interpelacje, prowadziłam ostre dyskusje na posiedzeniach sejmowej Komisji Infrastruktury. Niestety obecny rząd nie chce przeznaczać pieniędzy na pomorskie inwestycje i wszystko jest odrzucane. Odrzucili pieniądze na tunel, Nową Spacerową i Nową Kielnieńską. Zdjęli też pieniądze z Obwodnicy Metropolitalnej (choć była już w zatwierdzonych planach finansowych poprzedniego rządu).

 

Mam nadzieję, że następny rząd będzie bardziej przychylny pomorskim inwestycjom.

 

Z poważaniem

Małgorzata Chmiel

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas