Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RODZINNA GRA TERENOWA NA ORIENTACJĘ W OSOWEJ

2019-10-25 10:00:39

W niedzielę 20 października na terenie Osowej w lasach na północ od ulicy Kielnieńskiej została rozegrana Rodzinna Gra Terenowa na Orientację. Bazę zawodów zlokalizowano na końcu ul. Juraty, przy wejściu do lasu. Na listach startowych zarejestrowano 447 uczestników w tym 173 osoby z Osowej. Na starcie nie stawiło się 74 wcześniej zgłoszonych uczestników, którzy - mimo swojej nieobecności - dowiedzieli się o samej imprezie jak i o jej współorganizacji przez Radę Dzielnicy Osowa.

 

Pomimo prowadzonych wcześniej zapisów za pomocą specjalnie opracowanego formularza internetowego, 67 osób zgłosiło się dopiero na samych zawodach, co wskazuje na dużą spontaniczność uczestników przy tego typu wydarzeniach. Najprawdopodobniej osoby te dowiedziały się o imprezie z plakatów i ogłoszeń na terenie dzielnicy Osowa jak również z lokalnych mediów. Mieszkańcy Osowej zostali zwolnieni z opłat startowych, w większości całkowicie.

 

Na mecie stawili się wszyscy uczestnicy, nie odnotowano żadnych zdarzeń niebezpiecznych, wszystko przebiegło zgodnie z planem i zakładanym harmonogramem. Każdy z uczestników na mecie wziął udział w losowaniu nagród rzeczowych, a osoby zgłoszone do czwartku poprzedzającego imprezę odebrały okolicznościowe medale.

 

Na potrzeby przedsięwzięcia wykreślono specjalistyczną mapę do biegów na orientację, a także przygotowano 4 trasy zróżnicowane pod względem długości, liczby punktów kontrolnych oraz trudności nawigacyjnych. Organizatorzy zapewnili sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zawodów, zegar startowy, nagrody losowane na mecie oraz medale dla większości uczestników.

 

Imprezę obsługiwało łącznie 7 osób: 2 osoby przyjmujące uczestników, 3 sędziów startu/mety, 1 osoba wydająca nagrody oraz fotograf. W terenie ustawiono 24 punkty kontrolne wyposażone w stacje do potwierdzania kart specjalnymi chipami elektronicznymi. Wyniki opublikowane zostały na stronie internetowej projektu: www.parkowebno.pl/wyniki/20-10-osowa

 

Wszyscy chwalili organizację oraz znakomite walory lasów „osowskich”, gdzie rozegrane zostały zawody.

 

Wojciech Suchy

Bractwo Przygody Almanak

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas