Strict Standards: Non-static method Configure::getInstance() should not be called statically in /home/mer7/domains/osowa.info/public_html/cake/bootstrap.php on line 38
Osowa.info - portal mieszkańców Osowej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NA NOWY DACH PO POŻARZE, NA NOWĄ NADZIEJĘ

2019-10-30 10:27:07

26 października nad ranem wybuchł pożar w domu w Chwaszczynie. Spłonęły wszystkie instalacje i bojler oraz cały dach. W domu mieszka jedna pani, do której przyjeżdża raz na jakiś czas córka ze swoim narzeczonym. Teraz zajmują się ratowaniem tego, co zostało. Trzeba wszystko zabezpieczyć, ponadto zbliża się zima, która może jeszcze bardziej zniszczyć budynek.

 

Mama i córka założyły zrzutkę, gdzie można przekazać pomoc - choćby najdrobniejszą:

www.zrzutka.pl/3nsxmd

 

Z opisu córki na zrzutce:

 

Dzisiaj miała miejsce ogromna tragedia - wybuchł pożar w moim rodzinnym domu. Cud, że mama się obudziła, obudziła nas i zdążyła z nami wszystkimi się ewakuować. Zniszczenia są ogromne - cały dach i stropy, okna, garaż i kotłownia. Grunt, że żyjemy. Całe zdarzenie miało miejsce 2 dni po 60 urodzinach mojej mamy, w dniu, w którym mieliśmy wspólnie świętować z całą rodziną. Cudem uratowaliśmy także, wraz ze strażakami, nasze zwierzęta, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

 

Niestety na chwilę obecną do domu wrócić nie możemy, musimy czekać na decyzję nadzoru budowlanego, co dalej - czy można ratować dach, strop, czy niestety budynek będzie do rozbiórki. Najbliższe dni będą dla nas decydujące.

 

Zniszczeniu uległa instalacja wodna, elektryczna i ogrzewanie. Spłonął cały dach, uszkodzone zostały stropy, po akcji gaśniczej uszkodzeniu uległy także ściany i podłoga. Priorytetem jest dla nas zabezpieczenie budynku przed zawaleniem, ponieważ w tej chwili stanowi on zagrożenie.

 

Moim marzeniem jest, aby święta udało się nam spędzić już w naszym rodzinnym domu: bezpiecznym, ze sprawnym dachem, przede wszystkim razem. Chciałabym dać mojej mamie właśnie taki prezent z okazji jej urodzin - chociaż odrobinę nadziei.

 

Pomóżmy - www.zrzutka.pl/3nsxmd

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas