Strażnicy pomogli rannej dziewczynie

2019-12-25 16:46:47

Nigdy nie wiadomo, kiedy ktoś będzie potrzebował naszego wsparcia. Pewna 20-latka chciała odebrać sobie życie. Na szczęście w porę się opamiętała. O pomoc poprosiła strażników, którzy byli akurat w siedzibie swojego referatu. Mundurowi opatrzyli jej rany i wezwali pogotowie ratunkowe.
 
Piątek, 13 grudnia. Zbliżała się godzina 20.30. Do siedziby Referatu Dzielnicowego IV przy ulicy Orfeusza weszła młoda kobieta. Była zakrwawiona i miała rany cięte na przedramionach.

Dziewczyna była roztrzęsiona i z płaczem poprosiła o pomoc. Natychmiast przystąpiliśmy do udzielania pierwszej pomocy. Zatamowaliśmy krwawienie i opatrzyliśmy jej rany – mówi Tomasz Zubek, kierownik referatu.

Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania funkcjonariusze wezwali karetkę pogotowia i patrol policji. Podczas oczekiwania na przyjazd służb 20-latka powiedziała strażnikom, że zdecydowała się na tak drastyczny krok z powodu rozstania z chłopakiem.

Niedługo potem na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe. Załoga ambulansu zdecydowała, że dziewczyna musi trafić do szpitala. Dalsze czynności w sprawie przejęła policja.

źródło: Straż Miejska Gdańsk

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas