Strażnicy miejscy apelują: Zostańcie w domach!

2020-03-27 08:41:12

Przypominamy, że w związku z ogłoszeniem na terytorium RP stanu epidemii obowiązują nowe obostrzenia dotyczące swobodnego przemieszczania się.

Pieszo jednocześnie mogą poruszać się dwie osoby w odległości nie mniejszej niż 1,5m od siebie (ograniczenie nie dotyczy rodzin).

Ograniczenia te nie dotyczą jedynie: chodzenia do i powrotu z pracy, wolontariatu na rzecz walki z koronawirusem i załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Nad przestrzeganiem nowych zasad bezpieczeństwa czuwają między innymi strażnicy miejscy.

 

W najbliższy weekend (28-29 marca) funkcjonariusze przeprowadzą wzmożone kontrole gdańskich terenów rekreacyjnych. Szczególnym nadzorem mundurowi obejmą między innymi: Park Oruński, Park Oliwski, Park Reagana, rejon wejścia na molo w Brzeźnie oraz rezerwat przyrody "Ptasi Raj" na Wyspie Sobieszewskiej. Patrole pojawią się także na głównych ciągach pieszych popularnych wśród spacerowiczów, w szczególności na ulicach Głównego Miasta. Strażnicy za pomocą urządzeń nagłaśniających będą informowali o zagrożeniu związanym z SARS-CoV-2. Zaapelują do mieszkańców o pozostanie w domach.

 


 

Straż Miejska w Gdańsku

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas