10 mistrzostwo Polski naszych unihokeistek!

2020-03-31 15:40:56

Po raz 10 w historii i 5 raz z rzędu zostaliśmy Mistrzem Polski Kobiet w unihokeju!
Z jednej strony rozpiera nas ogromna duma, z drugiej czujemy wielki niedosyt. Sięgnęliśmy po kolejne złoto, choć nie tak to sobie wyobrażaliśmy. Mecz po meczu, małymi krokami wygraliśmy 12 z 14 spotkań, co dało nam zdecydowane prowadzenie po rundzie zasadniczej.
Chcielibyśmy dalej trenować i rozgrywać mecze, poczuć adrenalinę gry w play off oraz wspólnie z Wami świętować zwycięstwo.
W obecnej sytuacji Zarząd Polskiego Związku Unihokeja podjął jedyną słuszną decyzję o zakończeniu rozgrywek. Sport musi zejść na plan dalszy, gdy toczy się najważniejszy mecz, mecz o ludzkie życie.
 
"Każdy z nas rozumie sytuację w jakiej się znaleźliśmy i wiemy, że sport zszedł na dalszy plan, z drugiej strony zasłużyliśmy na ten sukces, zajęliśmy pierwsze miejsce w lidze w rundzie zasadniczej z przewagą 7 punktów nad wicemistrzem. Szanse były równe i takie same dla każdego, szczęśliwie w naszych rozgrywkach zdążyliśmy rozegrać wszystkie mecze w rundzie zasadniczej a każdy zagrał z każdym systemem mecz i rewanż" - wiceprezes Piotr Ludwichowski
 
Skład Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk: Mariola Szarmach, Anna Chomnicka, Jagoda Wieczorek, Hanna Samson, Anna Raczkowska, Karolina Damps, Laura Łącka, Marta Sikora, Ewelina Nowaczyk, Weronika Grądzka, Martyna Sumisławska, Malwina Zagorska, Oliwia Ryszewska, Wiktoria Targońska, Paula Szpilman Malicka, Natalia Kupczak, Dominika Poręba, Maria Szymańska, Daria Krason, Maja Stenka, Patrycja Ryszewska, Marta Bieniasz-Krzywiec.
Trenerzy: Bogdan Zajdziński, Paweł Ludwichowski, Piotr Ludwichowski.
 
Swoje zadanie wykonali również unihokeiści JohhnyBros Olimpia Osowa Gdańsk.

 

"Uważam pierwszy sezon męskiej drużyny w Olimpii Osowa za całkiem udany. Apetyty były nieco większe, ale jak spojrzymy w szerszej perspektywie to miejsce jest adekwatne, do tego co prezentowaliśmy na boisku. Zagraliśmy wiele bardzo dobrych spotkań, ale też w kilku nie podjęliśmy walki. Na pewno na przeszkodzie lepszych wyników stanęły nam kontuzje, które odnieśli podstawowi zawodnicy. Na długo w pamięci kibiców pozostanie spotkanie z aktualnym Mistrzem Polski Góralami Nowy Targ, w którym byliśmy o krok od sensacyjnej wygranej. Sezon zakończyliśmy na 8 miejscu, dzięki czemu w kolejnym dalej będziemy grać w Ekstralidze zaś zespoły z miejsc 9-14 utworzą I ligę" - trener Paweł Ludwichowski

 

Klasyfikacja końcowa sezonu 2019/2020 Energa Ekstraligi Kobiet

I miejsce – Interplastic Olimpia Osowa  Gdańsk 

II miejsce – PKS MOS Zbąszyń 

III miejsce – MMKS Podhale Nowy Targ oraz SUS Travel Jedynka Trzebiatów

V miejsce – PUKS Trzebinia

VI miejsce – KS Górale Nowy Targ

VII miejsce – KS Dzikie Gęsi Zielonka

VIII miejsce – Gryf Rybarzowice

 

Klasyfikacja końcowa sezonu 2019/2020  Energa Ekstraligi Mężczyzn

I miejsce – KS Górale Nowy Targ 

II miejsce – UKS Bankówka Zielonka

III miejsce – SKS Olimpia Łochów oraz KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ

V miejsce – TravelPL Wilki Sanok

VI miejsce – UKS Fenomen Babimost

VII miejsce – I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski

VIII miejsce – JohnnyBros  Olimpia Osowa Gdańsk

IX miejsce – TKKF Pionier Tychy

X miejsce – AZS Politechnika Łódzka

XI miejsce – KS Lokomotiv Czerwieńsk

XII miejsce – TLU Kala – Izolacje Toruń

XIII miejsce – UKS Absolwent Siedlec

XIV miejsce – UKS Prus Żary


 

Piotr Ludwichowski

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas