WRACA SPRZEDAŻ BILETÓW W POJAZDACH GDAŃSKIEJ KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

2020-05-29 15:49:49

W związku z rekomendacją Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej o przywróceniu sprzedaży biletów w pojazdach komunikacji miejskiej wszystkich organizatorów komunalnych wchodzących w skład MZKZG (pozytywna opinia Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego), od poniedziałku, 01.06.2020 r., od pierwszych porannych kursów, zostanie wznowiona sprzedaż biletów komunikacji miejskiej w sieci transportu organizowanej przez Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

 

Przypominamy, że u kierującego pojazdem można nabyć wyłącznie karnety, i tylko za odliczoną gotówkę, w cenie:

12 zł/normalny,

6 zł/ulgowy.

Uwaga! Każdy karnet zawiera trzy bilety: dwa jednoprzejazdowe i jeden jednogodzinny.

 

Jak zakupić karnet u kierującego pojazdem?

 

- Zakup karnetu możliwy jest wyłącznie na przystanku,

- Aby kupić karnet należy wejść pierwszymi drzwiami pojedynczo do strefy buforowej, przy kabinie kierującego pojazdem,

- Za karnet należy zapłacić wyłącznie odliczoną gotówką. Przypominamy, że kierujący pojazdem nie ma możliwości wydania reszty, dlatego prosimy o przygotowanie odliczonej sumy: 6 zł (monety o nominałach 1 zł, 2 zł, 5 zł) lub 12 (banknot 10 zł i monety 1 zł, 2 zł),

- Po transakcji należy opuścić strefę buforową i ponownie wejść do pojazdu przez najbliższe otwarte drzwi, celem kontynuowania jazdy,

- Niemożliwe jest kontynuowanie podróży w strefie buforowej, przy kabinie kierującego pojazdem,

- Strefy buforowe w pojazdach zostaną utrzymane – aby zapewnić komfort pracy kierowcom i motorniczym. Pasażer znajdujący się wewnątrz pojazdu nie może ich przekraczać w żadną stronę.  

 

Uwaga! Ze względu na konstrukcję pojazdu, zakup karnetu nie jest możliwy w tramwajach typu NGD99 (4 składy)  i Bombardier (3 składy).  

 

Jednocześnie przypominamy, że jednoprzejazdowe bilety komunikacji miejskiej można nabyć w aplikacjach mobilnych, biletomatach, Punktach Obsługi Klienta ZTM w Gdańsku oraz placówkach prowadzących sprzedaż biletów komunikacji miejskiej (zobacz tu).

 

Do końca maja 2020 r. wpływy ze sprzedaży biletów w gdańskiej komunikacji miejskiej zmalały o kwotę 18 mln zł. Suma ta umożliwia zakup m.in. 2 nowoczesnych, fabrycznie nowych tramwajów dwukierunkowych. Docelowo, po wdrożeniu elektronicznego systemu sprzedaży biletu „Fala” spółki Innobaltica (zobacz tu), karnety na przejazdy komunikacją miejską nie będą już dostępne w sprzedaży u kierujących pojazdem.

 

 

 

 

Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas