POKAŻ SWÓJ PIĘKNY BALKON LUB PRZEDOGRÓDEK I WYGRAJ KONKURS

2020-07-07 15:39:30

Lubisz otaczać się zielenią, pielęgnować rośliny i tworzyć swój mały roślinny świat? Ruszyła piąta edycja konkursu na najpiękniejszy gdański balkon i przedogródek. Zrób zdjęcie swojej aranżacji i zgłoś się. Masz czas do 22 września.

 

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkanek i mieszkańców Gdańska dbających o zazielenianie swojego najbliższego otoczenia i obywa się w dwóch kategoriach: na najpiękniejszy balon i najpiękniejszy przedogródek.

Celem konkursu jest promowanie dbałości o własną zieloną przestrzeń i estetykę miasta. Obcowanie z zielenią jest naturalną potrzebą każdego człowieka, a przyroda pełni w mieście bardzo wiele istotnych funkcji - od ekologicznej: pochłaniania zanieczyszczenia, zwiększa wilgotność powietrza, zapewnia schronienie, daje pokarm owadom i ptakom - po psychologiczną: uspokaja, koi, sprawia, że czujemy się bezpiecznie. W miejscach gdzie jest dużo zieleni znacznie lepiej odpoczywamy.

 

Zdjęcia do konkursu powinny ukazywać:

a) aranżację widzianą z zewnątrz budynku, pokazującą aranżację w kontekście elewacji budynku

b) oraz zdjęcia z wnętrza balkonu lub przedogródka.

Na zdjęciach nie mogą znaleźć się żadne osoby, które można zidentyfikować.

Uczestnik musi być autorem nadesłanych zdjęć i aranżacji lub być właścicielem praw autorskich do zgłaszanej aranżacji i zdjęć.

Oceny zgłoszonych do Konkursu aranżacji dokona Komisja Konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta Gdańska odrębnym zarządzeniem. Przewodniczącym Komisji jest Dyrektor Biura Prezydenta.

 

Autorzy najpiękniejszych aranżacji w każdej kategorii otrzymają nagrody pieniężne: I miejsce - 1000 zł brutto, II miejsce - 500 zł brutto, III miejsce - 300 zł brutto. Zgłoszenie, do którego należy załączyć od dwóch do pięciu zdjęć aranżacji balkonu lub przedogródka, można nadsyłać na adres:

Urząd Miejski w Gdańsku

ul. Nowe Ogrody 8/12

80-803 Gdańsk

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 22 września.

 

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są pod linkiem: https://baw.bip.gdansk.pl/UrzadMiejskiwGdansku/document/543005/Zarz%C4%85dzenie-771_20

W poprzedniej edycji na konkurs wpłynęło łącznie 55 zgłoszeń, w tym 32 w kategorii na najpiękniejszy gdański balkon i 23 w kategorii na Najpiękniejszy gdański przedogródek. Autorką najpiękniejszej aranżacji balkonu była pani Ewa Maciejewska, a nagrodę za najpiękniejszy gdański otrzymała pani Elżbieta Szewczyk.

Na stronie gdańsk.pl dostępne są również bezpłatne tapety na telefony komórkowe i komputery nawiązujące do tematyki konkursu: https://www.gdansk.pl/zielony-gdansk/tapety,a,157467

Urząd Miasta Gdańska

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas