W OBIEKTYWIE - osowski projekt dziennikarski dla młodzieży

2020-08-18 12:57:33

"W OBIEKTYWIE",  to nasz projekt dziennikarski skierowany do młodych mieszkańców dzielnicy Gdańsk-Osowa, którzy będą mieli okazje rozwinąć swoje umiejętności interpersonalne, pracy w zespole, otworzyć się na ludzi, a także poznać, czym jest dziennikarstwo społeczne i idea wolontariatu. zaczynamy już 19 sierpnia, a kończymy w październiku.

Projekt badawczy będzie składał się z 3 części, a dokładna jego realizacja będzie zależała od grupowych ustaleń uczestników. Rezultatem będzie artykuł oraz krótki film, pokazujący różnorodność osiedla Osowa, w tym jego piękno i być może niezauważalne zakątki świadczące o jego uroku. Dzięki temu zamierzamy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto tu być i co można zmienić, by było lepiej.

W sobotę 5 września, przy okazji organizowania przez Dzielnicę Pożegnania Lata, uczestnicy przeprowadzą wywiady i sondy uliczne, które będą materiałem do artykułu i filmu, które stworzą uczestnicy. Dzięki temu projektowi chcemy sprawdzić, jakie są potrzeby mieszkańców naszej dzielnicy, ale i poznać ich opinię dotyczącą mieszkania w tej części Gdańska. Bardzo liczymy na mieszkańców naszej dzielnicy, że chętnie udzielą wywiadów naszej młodzieży z projektu.

Partnerem projektu jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdańsku.


Zadanie dofinansowane w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.


Stowarzyszenie MAGNOLIA
https://magnoliastowarzyszenie.pl
fb @magnoliastowarzyszenie
InG @magnolia_stowarzyszenie

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas