WSPANIAŁY MUSICAL W WYKONANIU MŁODZIEŻY

2020-09-29 13:51:13

W piątkowy wieczór 25 września na terenie ZSO nr 2 odbyło się niezwykłe wydarzenie - musical pt. „Mały Książę w podróży do ludzkich serc”. Zainteresowanie było  bardzo duże - na widowni byli dorośli, młodzież i dzieci.

Sam spektakl nawiązywał do podróży Małego Księcia ze znanej książki, ale tutaj główny bohater udał się w podróż w głąb ludzkich serc, gdzie odkrył świat przyjaźni, uczuć i wartości. Młodzi artyści poprzez taniec i śpiew zwrócili uwagę na wiele istotnych kwestii: że każdy jest inny, każdy jest wyjątkowy, każdy jest ważny; że trzeba dbać o relacje z najbliższymi; że warto mieć pozytywne nastawienie i czerpać radość z tego, co jest teraz; że dzieci potrzebują czasu spędzanego wspólnie z rodzicami; że to, co się liczy jest niewidoczne dla oczu.

 

Musical wystawiła młodzież z Osowej, Gdyni, Tczewa a nawet z Warszawy. Dla większości z nich był to pierwszy występ na scenie. Ale włożyli wiele wysiłku i pracy w przygotowania. Przez ponad dwa miesiące odbywały się warsztaty pracy z tekstem, teatralne, wokalne, taneczne i integracyjne oraz próby, które niekiedy trwały do późnych godzin wieczornych. Dało to efekt w postaci niesamowitego występu, który poruszył obecnych i dotarł „do ludzkich serc”.

Wydarzenie było niecodzienne - organizatorom zależało nam na pokazaniu, że każdy może odkryć swoje wewnętrzne talenty, każdy jest inny i przez to wyjątkowy, dlatego też do projektu mógł zgłosić się każdy, bez wstępnego castingu. Tym samym przesłanie z samego musicalu dało wyraz w przygotowaniach i wieńczącym je wspaniałym finale w postaci występu na osowskiej scenie.

 

Wykonawcy - uczniowie szkół podstawowych i liceów: Agata Bitson-Klinkosz, Agata Nadolna, Agata Sumiła, Agnieszka Chrapkowska, Amelia Gierej, Amelia Szarmach, Franciszek Świzgost, Gaja Jakubiec, Jan Kuczyński, Julia Fontańska, Kamila Banaszak, Karolina Żywicka, Klara Frączyk, Konrad Repiński, Liliana Ukleja, Matylda Zawadka, Natalia Groth, Nika Mikheleva, Paulina Dobroszek, Polina Yelisieieva, Sara Lejk, Urszula Stępień.

Libretto do spektaklu przygotowała Anna Markowska ze Stowarzyszenia Teatralnego INGENIUM. Muzykę skomponował i nagrał Karol Świtajski, gitara to zasługa Andrzeja Kędzierskiego. Autorka choreografii - Dorota Sumiła, Stowarzyszenie Magnolia.

Spektakl powstał w ramach projektu „Młodzi i Musical”, który został zrealizowany przez Stowarzyszenie MAGNOLIA, dofinansowany ze środków Miasta Gdańska, a powstał we współpracy ze Stowarzyszeniem Teatralnym Ingenium oraz Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 2.

Plenerowe wydarzenie mogło odbyć się również dzięki wsparciu partnerów, którymi są: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA, Wykonawca Konstrukcji Żelbetowej BUDMAR i Bazar Płytek Sp. z o.o. oraz dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców.

 

Fot.: Mirosław Rekowski

Marta Łuczkowska

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas