XXIII DRUŻYNOWY TURNIEJ DZIECI W JUDO

2020-11-20 12:37:22

Dość nietypowo - bo w środę 11 listopada - zawodnicy naszego klubu uczcili Święto Niepodległości biorąc udział w XXIII Drużynowym Turnieju Dzieci w Judo, który odbywał się na obiektach UKS Galeon Gdynia. Zawody przeprowadzone zostały w pełnej zgodności z obecnymi wytycznymi sanitarnymi. Był to pierwszy turniej, w którym wzięliśmy udział od wprowadzenia obostrzeń w marcu tego roku. Głodni maty, walki, samego judo długo czekaliśmy na ten moment, by przekroczyć próg jakiejkolwiek hali, na której odbywać się mogły zawody, a tym bardziej - jak w tym wypadku - współzawodnictwo drużynowe, które niesie ze sobą niesamowite emocje i niezapomniane do końca życia chwile. Turnieje drużynowe w judo to top emocji sportowych. Niby to nadal to zwykłe zawody, ale co innego, gdy wygrana klubu zależy od najmniejszego punkciku zdobytego na tatami, a co innego, gdy judoka walczy dla samego siebie - choć, jak wiemy, i to jest bardzo trudne!

 

Mecze drużyn rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych: roczników 2009 i 2010 oraz 2007 i 2008. W pierwszej grupie mieliśmy 7 reprezentantów naszego klubu: Emilię Juszczyk, Piotra Juszczyka, Mateusza Sawczyszyna, Karola Pisarczuka, Tymona Lademana, Oktawiana Buczyńskiego oraz Juliana Pielaszkiewicza, którzy startowali zamiennie w 5 kategoriach wagowych spośród 7. W tych rocznikach zajęliśmy miejsce 2 rozgrywając 3 mecze, z których wygraliśmy 2 a przegraliśmy finałowy z drużyną z Bydgoszczy. Walki były zacięte, a po tak długiej przerwie tym bardziej należy gratulować takiego wyniku.

 

W kategorii wiekowej 2007/2008 zajęliśmy miejsce 3, a drużyna składała się z następujących zawodników: Mateusz Szafrański, Oktawian Buczyński (gratulacje za start w obu kategoriach wiekowych), Borys Rytlewski, Paweł Pielaszkiewicz, Aszot Kamiński, Piotr Rychter i Dominik Dworak. Nasze starsze misie stoczyły 4 mecze w 7 kategoriach wagowych, z których udało nam się wygrać 2. Każdy z zawodników stoczył 4 walki. Jak było widać na naszej relacji live pojawiły się naprawdę piękne, wysokie techniki judo, a i nikomu nie można było odmówić serca do walki.

 

Gratulacje zarówno dla naszych Grizzly, jak i dla naszych przeciwników, z którymi wspaniale było móc ponownie stanąć na macie i usłyszeć od sędziów HAJIME!

 

Trenerzy Klubu Judo Grizzly Gdańsk: Monika Chróścielewska, Tomasz Chróścielewski, Filip Pawlikowski

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas