SUKCES OSOWANINA JACKA GREMBOCKIEGO

2021-01-07 11:13:51

Z okazji 75-lecia Lechii Gdańsk spośród wszystkich dotychczasowych jej zawodników została wybrana drużyna marzeń. Miło nam poinformować, iż w drużynie tej znalazł się osowianin  Jacek Grembocki.

W tym miejscu warto przypomnieć, iż Jacek Grembocki to wychowanek Lechii Gdańsk, a w czasach, gdy Lechia osiągała swoje największe sukcesy już jako 18-latek występował w podstawowym jej składzie. Zagrał w meczu finałowym, gdy w roku 1983 Lechia zdobyła Puchar Polski. Wystąpił również w spotkaniach z Juventusem w ramach Pucharu Zdobywców Pucharów i znalazł się wśród zwycięzców Superpucharu Polski. Z Lechią awansował też do ekstraklasy.

Ale nie tylko będąc zawodnikiem Lechii Gdańsk osiągał sukcesy. Pan Jacek Grembocki to wielokrotny Mistrz Polski z Górnikiem Zabrze, reprezentant Polski, trener ekstraklasowej Polonii Warszawa, którą prowadził również w pucharach europejskich, zawodnik zagranicznych klubów, trener m.in. Roberta Lewandowskiego w Zniczu Pruszków.

Tym bardziej cieszymy się, że pan Jacek Grembocki od kilkunastu już lat w ramach swojej szkółki piłkarskiej, a obecnie Klubu Sportowego Akademia Piłkarska Grembocki, prowadzi z sukcesami zajęcia dla dzieci i młodzieży na terenie naszej dzielnicy. W trakcie treningów młodzi piłkarze i piłkarki nie tylko korzystają z umiejętności i doświadczenia piłkarskiego pana Jacka Grembockiego, ale i jego kompetencji trenerskich. Trener Grembocki jako jeden z nielicznych trenerów młodzieży w Polsce posiada najwyższą z możliwych licencji trenerskich (UEFA PRO), która uprawnia do prowadzenia drużyn na wszystkich poziomach w tym ekstraklasowych w Polsce i w Europie.

 

Zdjęcie nr 2 pochodzi z książki Mariusza Kordka i Karola Nawrockiego pt. „Lechia - Juventus. Więcej niż mecz”.

 

Tekst i pozostałe zdjęcia: Dorota Chojnacka

 


 

.

KOMENTARZE

Miło mi dodać do powyższych słów informację, że Jacek Grębocki czynnie działał w Olimpii Osowa. Przede wszystkim jako trener seniorów, a następnie przez wiele lat jako trener naszych juniorów. Gdy trzeba było również grał w drużynie seniorów. Szkoleni i wychowywani przez niego juniorzy osiagali bardzo dobre wyniki w swoich grupach wiekowych. Dziekujemy Jacku i gratulujemy. W imieniu Olimpii Osowa niżej podpisany.

Mirosław Rekowski - były prezes Olimpii Osowa, 2021-01-07 11:48:44


DODAJ KOMENTARZkod: unas