Stawki opłat za wodę i ścieki w Gdańsku

2021-02-24 15:23:24

26 lutego 2021 roku wejdzie w życie nowa taryfa opłat za wodę i ścieki w Gdańsku. Przez 12 miesięcy, cena dla gospodarstw domowych w Gdańsku wyniesie 10,61 zł netto za metr sześcienny wody i ścieków. Taryfy zatwierdziło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

 

W pierwszym roku obowiązywania zatwierdzonych taryf, gospodarstwa domowe w Gdańsku zapłacą 4,51 zł za metr sześcienny wody i 6,10 zł za odprowadzenie metra sześciennego ścieków. Co daje łączną kwotę 10,61 zł netto. Z kolei taryfa dla przemysłu i innych odbiorców wyniesie 10,68 zł. 

 

Poniżej przedstawiamy tabelę, jak w kolejnych 36 miesiącach będzie się kształtowała cena wody w Gdańsku. W pierwszych 12 miesiącach, w przypadku gospodarstw domowych, cena wzrasta o 4,22%.

 

Wzrost cen taryf uwzględnia m.in. podniesienie cen energii elektrycznej i wprowadzenie opłaty mocowej (w stosunku do obowiązującej taryfy) - co skutkowało dla SNG wzrostem cen energii o ponad 40%, podwyższenie płacy minimalnej, mające wpływ na nabywane przez SNG koszty usług, wprowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych, wzrost cen materiałów chemicznych niezbędnych do produkcji wody i uzdatniania ścieków.

 

.Załączniki

  decyzja.pdf        pobierz      

 

Magdalena Rusakiewicz - Saur Neptun Gdańsk

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZ



kod: unas