Nowa budowa w Osowej

2021-03-23 14:45:55

Wkrótce na pętli autobusowej przed dworcem w Osowej zajdą poważne zmiany. We wtorek, 23 marca podpisano umowę na budowę węzła integracyjnego Osowa wraz z trasami dojazdowymi. Prace potrwają do jesieni 2022 roku.

 

- Przedsięwzięcie, które będzie obecnie realizowane w Osowej, to kolejna inwestycja z cyklu budowa węzłów integracyjnych, na które pozyskaliśmy dofinasowanie z funduszy unijnych – powiedział Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta ds. inwestycji. – Środki przyznawane na ten, jak i inne cele, są przez nas wydatkowane w sposób efektywny i zgodny z założeniami. Liczę, że w nowej perspektywie unijnej na lata 2021-2027  będziemy mieli również szanse realizować takie zdania.

 

W ramach realizacji projektu największe zmiany czekają teren przed dworcem w Osowej, który znajduje się przy ul. Barniewickiej. Obecnie znajduje się tam niewielka pętla autobusowa. Jesienią przyszłego roku mieszkańcy zyskają trzy nowe perony autobusowe: dwa dla tzw. linii przelotowych oraz jeden dla linii kończących bieg. Na węźle przewidziano również  stanowiska odstawcze dla czterech autobusów, które będą oczekiwały na wyjazd w trasę. Ponadto na pętli znajdą się wiaty rowerowe dla około 100 jednośladów, a także parking kiss&ride.

 

Zmieni się także fragment ul. Barniewickiej. Na odcinku od ul. Seleny do ul. Konstelacji wybudowane zostaną chodniki i pasy dla rowerzystów. Prowadzone będą także prace ziemne przy budowie kanalizacji deszczowej i przebudowie sieci wodociągowej, gazowej czy teletechniczej.  Obszar węzła zyska także oświetlenie. Na pętli przewidziano nowe tablice SIP.

 

Realizatorem zadania będzie konsorcjum firm Kruszywo Sp. z o.o. oraz Bituminium Sp. z o.o. Całość będzie kosztowała ponad 3,7 mln zł.

 

Inwestycja zyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, ramach zadania pn.: Budowa węzłów integracyjnych Gdańsk Rębiechowo oraz Gdańsk Osowa w raz z trasami dojazdowymi.
W ramach wspomnianego programu zrealizowana została także budowa węzła integracyjnego Rębiechowo wraz z trasami dojazdowymi.

 

fot. Piotr Wittman/ gdansk.pl

Urząd Miejski w Gdańsku

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas