„OSOWA – MIASTO CZY WIEŚ?” JUBILEUSZOWY PROJEKT DZIELNICOWYCH SPOŁECZNIKÓW

2021-08-30 09:28:55

W 2023 roku minie 50 lat od czasu, gdy tereny kaszubskich wsi i osad zostały włączone w granice Gdańska i utworzono z nich dzielnicę Osowa. To stale rozwijający się rejon naszego miasta, do którego wciąż napływają nowi mieszkańcy. I nie są to już tylko osoby, które przeprowadziły się tutaj z innych dzielnic jak to się działo na początku, ale również z innych miejscowości w Polsce, a nawet z zagranicy.

 

- Pragniemy wykorzystać rocznicę przyłączenia do miasta do refleksji nad obecnym kształtem Osowej, jej mocnymi stronami, jej mankamentami, ale przede wszystkim do głośnego wypowiedzenia, jakiego rozwoju oczekujemy w przyszłości informuje Aneta Baczyńska-Rostkowska, radna dzielnicy, prezeska Stowarzyszenia INNE jest piękne.

 

Taka partycypacyjna postawa wielu osowianek i osowian wynika na pewno z faktu, że ta dzielnica była jedną z czterech, które kilka lat temu zostały zaproszone do udziału w projekcie społecznego planowania przestrzennego „Quo vadis, Gdańsku?” Efektem tych działań było opracowanie z udziałem zainteresowanych mieszkańców „Mikrostrategii dla Osowej”, określającej kierunki rozwoju dzielnicy (http://osowa.com/quovadis).

 

– Ponieważ wciąż osiedlają się w naszej dzielnicy nowi mieszkańcy, których opinii nie znamy, postanowiliśmy zapytać o te właśnie kwestie – opowiada o przedsięwzięciu Bartosz Stefański, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Osowa. - Przygotowaliśmy ankietę i będziemy zachęcać osowianki i osowian do jej wypełnienia. Formularz będzie dostępny on-line od 4.09.2021 r. do 14.10.2021 r., a zostanie udostępniony na stronie Rady Dzielnicy Osowa, we wszystkich dzielnicowych mediach i na portalach społecznościowych, a także w gablotach informacyjnych RDO.

 

Ankieta znajduje się pod linkiem: https://tiny.pl/9gxht

 

 

- Z tą inicjatywą startujemy 4.09.2021 r., podczas corocznej imprezy plenerowej Osowskiego Pożegnania Lata – dodaje Karolina Sumiła, radna dzielnicy, pomysłodawczyni i koordynatorka festynu. - Wolontariuszki Stowarzyszenia INNE jest piękne wyposażone w urządzenia elektroniczne (tablety, smartfony) będą zachęcać uczestników festynu do udziału w ankiecie i pomagać w jej wypełnieniu.

 

***

 

- Inną formą wypowiedzi, do której wszystkich zachęcamy, jest przyjrzenie się Osowej przez obiektyw aparatu fotograficznego. Do 30.09.2021 r. trwa Konkurs fotograficzny „Osowa – miasto czy wieś” – mówi koordynatorka konkursu, radna dzielnicy, członkini Zarządu Stowarzyszenia INNE jest piękne, Małgorzata Biernat. – Ogłoszenie wyników tej artystycznej rywalizacji nastąpi pod koniec listopada, podczas Gali Osowianina Roku. Prace uczestników zostaną wydrukowane i umieszczone w przestrzeni dzielnicy, stanowiąc pokonkursową wystawę plenerową.

 

Na przeprowadzenie konkursu Stowarzyszenie INNE jest piękne pozyskało dofinansowanie ze środków Miasta Gdańska. Wszystkie informacje o konkursie: https://tiny.pl/9hwjc

 

 


 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas