POŻEGNANIE LATA I KILKA REFLEKSJI STOWARZYSZENIA MAGNOLIA

2021-09-23 15:21:25

Za oknem coraz więcej złocistych liści, w powietrzu wyczuć można atmosferę jesieni, a wraz z nią melancholijnego czasu refleksji i snucia planów na kolejną wiosnę.

 

Jako Stowarzyszenie Magnolia żegnaliśmy lato razem z naszą lokalną społecznością podczas festynu organizowanego przez Radę Dzielnicy Osowa. Mieliśmy możliwość zaprezentowania kilku utworów z ubiegłorocznego musicalu pt. „Mały Książę w podróży do ludzkich serc”. Wszystkim nam ponownie mocniej zabiło serce, gdy ogarnięci falą pozytywnych wspomnień wsłuchiwaliśmy się w zwrotki odtwarzanych utworów. Przesłanie wspominanych przez nas piosenek jest ponadczasowe, dlatego pragniemy, by dalej szło w świat, ciesząc serca szerszej publiczności. Jest ono wyjątkowe ważne szczególnie teraz, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie osamotnienia i wiszącego nad naszymi głowami widma ponownej izolacji, gdy dobre słowa przydadzą się każdemu z nas, bo „to co najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, a „zamiast stawiać mur i wierzyć w setki bzdur, warto się poznać i porozmawiać”.

 

Chcielibyśmy bardzo podziękować Stowarzyszeniu Eurobałtyk, od wielu lat promującego różne działania mające na celu poprawę stanu Morza Bałtyckiego, które dołączyło do wspólnego pożegnania lata, dzięki czemu mieliśmy okazję lepiej poznać specyfikę naszego morza. Chętne osoby wzięły udział w konkursie „Mój Bałtyk”, którego celem było zwrócenie uwagi na piękno Morza Bałtyckiego oraz konieczność dbania o nie. Dziękujemy za wiele pięknych prac, wykonanych podczas warsztatów – można je obejrzeć w galerii na fanpagu @Euroregion Baltic - ERB.

 

Dodatkowo nasi młodzi dziennikarze przygotowali sondę uliczną poświęconą bieżącym wydarzeniom odbywającym się na Osowej oraz nawiązali do zagadnień związanych z regionem Morza Bałtyckiego. Wielu osobom fakt mieszkania nad Bałtykiem daje mnóstwo możliwości ale również okazji do samorozwoju. Dlatego tak ważne jest, aby cenić i dbać o nasze morze. Wśród przekazów kierowanych do naszych mieszkańców przez uczestników sondy najczęściej powtarzały się: prośba o okazywanie sobie nawzajem życzliwości i serdeczności oraz wspólna nadzieja na to, aby nauczanie w szkołach odbywało się stacjonarnie, a także aby musical „Mały Książę w podróży do ludzkich serc” miał kolejne odsłony. Serdecznie zapraszamy Was do obejrzenia materiału „W obiektywie 2021” na naszym kanale na YouTube:

https://youtu.be/_EOQlLPvHa0

 

To już wszystko, co chcielibyśmy opowiedzieć Wam o tegorocznym zakończeniu lata. Mamy szczerą nadzieję, że odwiedzicie nas w przyszłym roku, ponownie żegnając lato. A my z naszymi młodymi - ale coraz bardziej doświadczonymi - dziennikarzami przygotujemy kolejną sondę, a wraz z nią film.

 

Życzymy pięknej, złocistej jesieni, długich wieczorów spędzonych na rozmyślaniach nad kubkiem gorącej herbaty. Dziękujemy, że byliście z nami. Do zobaczenia na naszych jesiennych i zimowych wydarzeniach.

 

Agata Bitson-Klinkosz

Stowarzyszenie MAGNOLIA

https://magnoliastowarzyszenie.pl

fb @magnoliastowarzyszenie

IG @magnolia_stowarzyszenie

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas