NORDIC WALKING TO NAJKORZYSTNIEJSZE UZALEŻNIENIE, DAJĄCE ZDROWIE I DOBRE SAMOPOCZUCIE

2021-12-08 14:20:35

Za nami aktywny rok. W Osowej dużo się działo, było aktywnie i zdrowo, bo z nordic walking. Aktywność ta królowała w naszym mieście, w jednym regionalnym i dwóch ogólnopolskich przedsięwzięciach. Profesjonalnie prowadzone, różnorodne zajęcia proponowane były przez lokalną firmę zNORDIC Marzena Skibińska. Oficjalnie chodziliśmy z kijkami w następujących projektach:

1. CHODZĘ BO LUBIĘ (Fundacja Wychowanie Przez Sport) od 8.V do 13.XI 2021 r.

2. NORDIC WALKING SENIOR (Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking) od 1.VI do 1.XII 2021 r.

3. NORDIC WALKING OSOWA - ZDROWE CIAŁO I GŁOWA - (Rada Dzielnicy Osowa) od 1.VII do 31.VIII 2021 r.

 

Hasło z ostatniego projektu towarzyszyło wszystkim kijkowym spotkaniom, grzmiało głośno niesione przez las - bo tak naprawdę chodzimy z kijkami, bo lubimy oraz dla budowania zdrowia psychofizycznego. Dodatkowym elementem tych zajęć jest aspekt prospołeczny - integrowania ludzi, budowania relacji, łącznia pokoleń, współdziałania w grupie, empatii oraz wzajemnej pomocy.

Bez barier i ograniczeń - dla każdego!

Dlaczego zachęcaliśmy do uprawiania nordic walking? Po pierwsze dlatego, że aktywność ta jest ogólnodostępna i nie potrzebujemy do jej uprawiania klimatyzowanej sali czy też specjalnego przygotowania. Najważniejsze co trzeba mieć to chęci na wyjście z domu oraz wygodne buty i luźny ubiór dopasowany do warunków pogodowych. Uwaga! Nawet nie trzeba mieć własnych kijków, bo na czas treningów można je wypożyczyć bezpłatnie.

Wszystkie marsze przebiegały trasami leśnymi po terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wielu z Was właśnie podczas tych treningów poznawało okoliczne zakątki przyrodnicze. Tradycją grup stały się wędrówki do Źródła Marii oraz na Górę Studencką. Docieraliśmy do niemal wszystkich, nawet tych mało dostępnych, miejsc i staraliśmy się stale poszerzać teren naszych pieszych wypraw. W trakcie zajęć był czas zjadania poziomek i malin, czas zbierania grzybów, czas na wymagające ćwiczenia i fitness aerobic oraz czas na pokonanie półmaratonu. Dla każdego coś!

Dopasowywaliśmy intensywność zajęć do możliwości uczestników - były zajęcia dla naszych ukochanych seniorów, ale także bardzo dynamiczne dla naszych sportowych osobowości czy też umiarkowane na spalanie kalorii i budowanie kondycji dla wszystkich chętnych. Zajęcia odbywały się w godzinach porannych i popołudniowych, zarówno w tygodniu, jak i w soboty.

Nie straszna była nam deszczowa pogoda - a zdarzyło się nam zmoknąć do ostatniej suchej nitki! Nie były też straszne „ciemności” bo wszyscy posiadają latarki czołówki, które ułatwiają nam wieczorne marsze po zmroku. Nikt się nie boi, że się zgubi , bo dbamy w grupie o siebie nawzajem!

Nie samym treningiem człowiek żyje... Czasami świętujemy urodziny lub imieniny naszych uczestników i wtedy zjadamy pyszne słodkości, usprawiedliwiając tę rozpustę posiłkiem regeneracyjnym. Zakończenie lata celebrowaliśmy w licznym gronie przy ognisku. Były oczywiście tradycyjne kiełbaski i pieczone w ognisku ziemniaki. Na stole gościł przepych napitków i jedzenia - były przepyszne rogaliki, tort, zdrowe sałatki, Kransekake czyli prawdziwe norweskie ciasto z migdałami oraz wiele innych rarytasów. Imprezie towarzyszyły gry i zabawy z nagrodami. Można było sprawdzić swoją wiedzę na temat nordic walking w specjalnym quizie, w grupach układano nordicowe teksty do melodii piosenek wojskowych - było wesoło i śmiesznie. Był to czas integracji i zabawy poza treningiem dla wszystkich uczestników oraz ich rodzin.

Motywujemy do udziału w treningach i uczymy podejścia psychofizycznego do treningu i zdrowego stylu życia, modyfikacji nawyków oraz wprowadzania zmiany (odchudzania). Uczymy nordic walkingu i dbamy o profesjonalną technikę korygując na bieżąco pojawiające się błędy. Już wielu z Was jest uzależnionych od nordic walkingu i naszych wspólnych wyjść z kijkami. Takie głosy bardzo cieszą trenerów! Mogę Was zapewnić, że jest to najkorzystniejsze uzależnienie, dające zdrowie i dobre samopoczucie! Treningom towarzyszyła praca, ale również zabawa, ćwiczyliśmy w parach i w marszu, pokonywaliśmy górki i trenowaliśmy w interwałach. Było spokojnie, ale było też intensywnie i wyczerpująco. W treningu wspólnie świętowaliśmy Dzień Niepodległości, a konkurs na okolicznościowe stylizacje cieszył się dużym powodzeniem. Zresztą sami zobaczcie zdjęcia ;) Uczestnicząc systematycznie w sobotnich zajęciach budowaliśmy kondycję oraz frekwencję w projektach.

W podziękowaniu za to, że byliście podczas zakończenia projektów zostały rozdane i rozlosowane nagrody ufundowane przez zNORDIC Marzena Skibińska. Wśród upominków były: kijki o wartości 250 zł, bony rabatowe o wartości 100 zł, pasy na bidon, torby na kijki, vouchery na treningi personalne oraz rabaty na zakupy. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom organizowanych zajęć za wszą obecność.

 

Projekty za nami, ale zajęcia trwają nadal. Ty też możesz do nas dołączyć!

Na zajęciach z SENIORAMI spotykamy się przy lesie na ul. Juraty, w każdą środę i sobotę o godz. 9:00. Seniorskie zajęcia przyciągają nie tylko seniorów. Do zajęć dołączają również osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z nordic walking, osoby po różnych zachorowaniach, np. Covid -19, osoby po kontuzjach i przerwach w aktywności ruchowej.

W sobotę również kontynuacja zajęć - CHODZĘ BO LUBIĘ - dla wszystkich chętnych, zajęcia dynamiczne. Miejsce zbiórki jak wyżej, przy ul. Juraty, o godz. 9:00.

Powyższe zajęcia oraz wypożyczenie kijków są bezpłatne.

Dodatkowo można skorzystać z treningów odpłatnych. Zajęcia nordic walking z elementami fitness odbywają się we wtorki, środy, czwartki o godz. 17:00 (ale dołączyć można również o 17:30). Odpłatność za pojedyncze zajęcia oraz w trzech wariantach atrakcyjnych karnetów.

Wypożyczenie kijków na czas treningu jest bezpłatne.

Zapraszam do udziału w treningach!

 

Napisz do mnie, jeśli masz pytania: info@znordic.pl

 

Dlaczego ze mną? Podczas zajęć dzielę się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem instruktora, trenera i zawodniczki. Doskonalę swój warsztat systematycznie wzbogacając go o dodatkowe kwalifikacje i szkolenia. Żeby rozwijać Was - sama także dbam o rozwój. Jestem trenerem, instruktorem i sędzią nordic walking oraz instruktorem fitness aerobic. Ukończyłam psychologię oraz psychologię sportu na AWF w Warszawie. Od ponad 11 lat prowadzę swoją działalność zNORDIC - w której zajmuję się sprzedażą kijków NW, akcesoriów oraz części zamiennych. Uczę chodzenia z kijkami metodą 10 kroków INWA, szkolę instruktorów, prowadzę zajęcia fitness oraz treningi personalne. Wspomagam w odchudzaniu oraz zajmuję się doradztwem psychologicznym. Organizowałam i koordynowałam Puchar Lubelszczyzny NW „Lubelskie Też Chodzi” 2012-2017, liczne eventy, warsztaty nordic walking oraz prozdrowotne. Wielokrotnie startowałam w zawodach NW - zajmując w nich czołowe miejsca na podium. Szczególnie cenne są dla mnie tytuły: Mistrzyni Polski NW, Mistrzyni Techniki NW, Najszybsza Zawodniczka Zawodów oraz I Miejsce w Finale Pucharu Polski NW (PFNW 2012) na dystansie półmaratonu. Zostałam nominowana do tytułu Biznes Roku oraz wyróżniona nagrodą Burmistrza Świdnika „Trener Roku”. Jestem aktywna sportowo i zawodowo.

 

Więcej na mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/marzena.skibinska2019/

https://www.facebook.com/kijenw

https://www.facebook.com/Chodz%C4%99BoLubi%C4%99-Gda%C5%84sk-108709187628608

https://www.instagram.com/kijenw_trener_coach/

 

 

 


 

Marzena Skibińska

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas