22.04.2022 - Odbędzie się VII EKO Festyn

2022-04-12 09:13:27

 

 

 

 

Po dwóch latach przerwy wracamy z naszym ulubionym wydarzeniem! Pomimo braku środków zdecydowaliśmy się zrealizować je społecznie z aktywnym udziałem młodych wolontariuszy.

 

Motywem przewodnim tegorocznego VII EKO Festyn będzie ZERO WASTE. Najprościej ujmując, skupimy się na przekazaniu wiedzy i umiejętności w zakresie ograniczenia produkcji śmieci, świadomego jedzenia zdrowo i odżywczo, racjonalnych zakupów oraz wykorzystywania recyklingu w codziennym życiu. Wrócimy także do segregacji odpadów, rozgryziemy plastik i zajmiemy się wodą.

- Jak jedzenie wpływa na zdrowie - piramida zdrowia, witaminy.

- Zazieleniamy świat - rośliny w naszym otoczeniu.

- Jak mądrze robić zakupy?

- Recykling – co znaczy to trudne słowo i jak wykorzystać recykling w domu?

- Woda – woda dla życia, woda do mycia, woda do prania a woda do odpoczywania.

- Plastik – co z nim jest nie tak?

- Dzieci segregują śmieci w tym: komu i jak szkodzą porzucone odpady, jaki jest czas ich rozkładu?

 Jak zrobić kompost?

 

Podczas organizacji naszego ulubionego wydarzenia nigdy nie jesteśmy sami, zawsze możemy liczyć na naszych partnerów, współpracowników. Podczas VII EKO Festyn razem z nami pracować będzie Wolontariat ze Szkoła Podstawowa nr 81 w Gdańsku, odwiedzą nas pracownicy Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, materiałów poglądowych dostarczy nam Czyste Miasto Gdańsk, o dobrą atmosferę zadba Luna - pies - terapeuta wraz ze swoją panią, Wioletta Sikorska, a mamy nadzieję, że zajrzy do nas też leśnik, aby opowiedzieć nam o dzikich zwierzętach, które upodobały sobie naszą dzielnicę.

Festyn będzie miał charakter warsztatowy i - jak dotychczas – będzie polegał na udziale grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych w zaplanowanych zajęciach. Dzieci uczestniczą w nich rotacyjnie. Każda aktywność zajmuje ok 10 – 15 minut. Jako stowarzyszenie planujemy przygotowanie siedmiu stanowisk roboczych.

Termin: 22 kwietnia 2022 r.

I grupa – 10.00

II grupa – 11.00

Miejsce: plac zabaw i zieleniec przy ul. Orfeusza

W celu lepszej organizacji wydarzenia grupy przedszkolne oraz klasy I – III z osowskich placówek proszone są o zgłoszenie zamiaru udziału w VII EKO FESTYNIE na adres mailowy: klubsasiedzkigaraz@gmail.com

Do zobaczenia

 

źródło: https://www.facebook.com/innejestpiekne

 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas