MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZICZEK I MŁODZIKÓW REGIONU I PÓŁNOCNEGO w Judo

2022-10-24 09:02:51

W sobotę 15 października trzech zawodników naszego klubu wystartowało w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek i Młodzików Regionu Północnego, w którym wzięło udział prawie 200 zawodników z tej kategorii wiekowej z czterech województw. Był to start próbny przed nadchodzącymi za dwa tygodnie Mistrzostwami Polski Młodzików w Kielcach.

Start możemy uznać za udany z bilansem jednego brązowego medalu i dwóch miejsc piątych.

Medal brązowy wywalczył Mateusz Szafrański w kat. wag. do 66 kg, który stoczył 4 pojedynki, z których 3 wygrał w bardzo szybki i efektowny sposób, a w jednym uległ rywalowi, który przeważył wytrzymałościowo – technicznie Szafran górował nad przeciwnikiem.

Miejsca piąte z takim samym bilansem walk zdobyli Dawid Kamiński w wadze +90kg oraz Wojciech Szwacki (-73kg). Obaj stoczyli po 3 walki wygrywając po jednym pojedynku. I tak jak Wojtek trafił na naprawdę mocną grupę, tak Dawid mógł czuć niedosyt, bo medal, przynajmniej brązowy, był w jego zasięgu bez problemu. Ale, że to przedsmak MP, to może i dobrze, że pozostanie głód medalu, a nie spoczęcie na laurach.

Gratulujemy całej trójce, która pokazała naprawdę dobre judo.