Poznaliśmy oferty na przebudowę ul. Kielnieńskiej

2022-12-22 09:50:07

 

 

 

Pięć ofert wpłynęło w przetargu na przebudowę ul. Kielnieńskiej. Na realizację zadania zabezpieczono w budżecie 85 mln złotych. Najniższa oferta opiewa na ok. 63,5 mln złotych.

- Już niedługo Osowa zyska nowe oblicze, bo ruszy długo wyczekiwana kompleksowa przebudowa ul. Kielnieńskiej i Nowej Koziorożca - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Cieszy mnie fakt, że aż pięć firm jest zainteresowanych prowadzeniem tych robót i że aż cztery oferty mieszczą się w zabezpieczonych środkach na ten cel.

Ulica Kielnieńska i tzw. ul. Nowa Koziorożca mają stać się wizytówką Osowej. Główna arteria zostanie przebudowana na odcinku od ul. Drawskiej do pętli autobusowej przy Obwodnicy Trójmiasta. Wzdłuż ulicy zaprojektowano drogi rowerowe i chodniki, a także drogę serwisową, która będzie służyła jako dojazd do przyległych nieruchomości. Dzięki tej inwestycji zdecydowanie zmieni się oblicze Osowej i zwiększy się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Powstaną też dwa ronda, które polepszą przepustowość dróg.

Ponadto w ramach inwestycji powstanie ok. 500-metrowy odcinek ul. Nowej Koziorożca, który przyjmie charakter zielonego bulwaru z ogrodami deszczowymi. Wzdłuż ulicy planowane są nasadzenia drzew i rabat kwiatowych, a także utworzenie łąk kwietnych. Wybudowany zostanie chodnik, a także ciąg pieszy z dopuszczonym ruchem rowerowym.

Ta inwestycja wiąże się z bardzo dużą przebudową sieci podziemnych, w tym uregulowaniem gospodarki wodnej i deszczowej. W zakresie zadania znalazła się m.in. budowa kanalizacji deszczowej, budowa oświetlenia oraz przebudowa kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej, gazowej. Realizacja inwestycji potrwa ok. 26 miesięcy od daty podpisania umowy.

Otwarcie ofert odbyło się w środę, 21 grudnia. Wpłynęło pięć ofert, które są obecnie analizowane:

  1. PORR S.A. – 108 778 740,24 zł       
  2. Budimex S.A. – 68 606 944,00 zł   
  3. STRABAG Sp. z o.o – 83 158 820,94 zł     
  4. Konsorcjum firm, lider: Polimex Mostostal S.A. – 63 564 965,71 zł    
  5. Kruszywo Sp. z o.o – 63 793 333,34 zł     

Inwestycja będzie realizowana przy dofinansowaniu z programu - Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Dofinansowanie z Polskiego Ładu do robót budowlanych wynosi 80,7 mln zł, co stanowi 95 % kosztów prac.

źródło: Izabela Kozicka-Prus, Urząd Miejski w Gdańsku, fot. D. Paszliński/ Gdańsk.pl

 

.

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas