Małgorzata Chmiel na temat poszerzenia Spacerowej

2013-09-06 21:11:57

Szanowni Państwo.

 

Właśnie dbając o realne interesy mieszkańców próbujemy doprowadzić do realizacji Nowej Spacerowej. Nie wiem gdzie tu jest dbanie o interes wykonawcy? To już przesada.

 

Poszerzenie ul. Spacerowej, nawet z łącznikiem Czyżewskiego-Grunwaldzka, jest rozwiązaniem powodującym tylko szybszy wjazd w Spacerową, a nie szybszy PRZEJAZD przez nią. Przecież jest jeszcze węzeł w Osowej. I nic nie pomoże poszerzanie Spacerowej nawet do 10 pasów, gdy mamy zwężenie po obydwu jej stronach, czyli na tych dwóch węzłach.

 

3 lata temu publikowałam opracowanie komunikantów poprawy przejezdności Oliwa-Osowa (na zlecenie ZDiZ) i ich propozycje (z prośbą o Państwa opinie). Jednoznacznie wynikało z tego, że przy realizacji jednej z propozycji może trochę by się poprawił przejazd przez Oliwę (na czym mnie też bardzo zależy), ale nie rozwiązałoby to problemu lepszego dojazdu do Osowej.

 

Nie ma innego sposobu istotnej poprawy jakości dojazdu do Osowej, niż realizacja Nowej Spacerowej - co jednoznacznie zostało podkreślone. Tak więc, po wielu rozmowach, udało sie nam doprowadzić do spotkania przedstawicieli rad oraz prezydentów Sopotu i Gdańska, na którym (szczęśliwie) zdecydowaliśmy, że będziemy iść w kierunku zbadania możliwości realizacji Nowej Spacerowej.

 

Przypominam, że plany zagospodarowania przebiegu Nowej Spacerowej oba miasta już uchwaliły.

Z poważaniem

 

Małgorzata Chmiel

KOMENTARZE

brak komentarzy

DODAJ KOMENTARZkod: unas